Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Společné tvoření podle odborníků rozvíjí schopnosti dětí i rodičů

6. 11. 2016 | Výchova
Na dětskou fantazii nemáme, to si musíme my, dospěláci, přiznat. Pokud si ale najdeme čas na společné tvoření, uděláme to nejlepší pro všechny. Děti se naučí mnoho nového a procvičí si manuální zručnost, zároveň nám prozradí nápady, které by nás nikdy nenapadly.

Společné tvoření rodičů a dětí je skvělý způsob, jak si užít společných chvil bez toho, aby byl každý vnořen do svého virtuálního světa ve vlastním mobilu. Děti navíc tvoří s obrovskou lehkostí. Nemají zábrany, prostě se pustí do díla a pod rukama jim vznikají fascinující kombinace. Dospělí většinou dlouho váhají, jaké barvy použít, jak vzory zkombinovat. Děti svou nápaditostí často dospělé tak inspirují, že začnou vyrábět podle jejich návrhů – zkrátka se po nich „opičí“.

Kouzlo synergie

Kolektivní tvoření vede ke společnému prožitku, kdy každý přispěje něčím jedinečným, kdy nás vlastní děti překvapí a inspirují, kdy prožíváme to okřídlené, že „cesta je stejně důležitá jako cíl“. A nastávají ty krásně jiskřivé okamžiky, kdy vnímáme přítomnost ostatních, smějeme se maličkostem, které přináší situace, a zažíváme pověstnou synergii.

společné tvoření dětí a rodičůKočka už může létat

Před pár lety by rodiče rozčilovalo, že letadlo je na stromě a kočka třeba letí. Trvali by na tom, aby věci byly podle pravidel, aby děti malovaly a tvořily podle reality. Dnes ale jejich fantazii mnohem více respektují, mají větší nadhled, berou jejich nápady s humorem. Naopak teď i dospěláci rádi zkoušejí nové věci a nezvyklé kombinace.

Razítka „zachrání“ i netalentované rodiče
A které pomůcky bychom si měli opatřit, pokud chceme tvořit s dětmi doma? Pro nejmladší si určitě opatřete razítka a vodní štětec. Tady se otevírá obrovské pole pro vzájemnou interakci. Dítě na papíře samo vykouzlí obrázek, který už třeba umí pojmenovat, nebo se to společně s rodičem naučí. Obrázky obsahují detaily, i ty se dají pojmenovat, rodič může bez toho, aby uměl kreslit, s dítětem malovat jednoduché obrázky. Je to stejné, jako když si společně prohlížíte obrázkovou knížku – akorát že ten složitý obrázek plný detailů (třeba obrázky z farmy) – si spolu s dítětem vytvoříte sami. Záhy pak zjistíte, že si takhle spolu dokážete hrát i dlouhé desítky minut.
 
Zdroj, foto: AladinE

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !