Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.02. 2020
Dnes má svátek Patrik
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Sportovní kroužek vybírejte s ohledem na věk dítěte

2. 09. 2019 | Výchova
Rozmýšlíte, které kroužky budou  pro vaše dítě ty pravé? Určitě jim dopřejte aspoň jeden sportovní. Při jeho výběru pak zvažte nejen záliby dítěte, ale také jeho věk a schopnosti. A nebojte se ani podzimních kurzů plavání – děti budou otužilejší a méně náchylné k onemocněním.

I když se nabízejí už pro předškoláky kroužky zaměřené na jednu sportovní disciplínu, třeba hokej nebo balet, raději s nimi počkejte, až budou děti o pár let starší, jinak jim hrozí jednostranná zátěž. V tomto věku děti naopak potřebují co nejvšestrannější pohybovou průpravu, a to ideálně ve vedeném kroužku jedenkrát až dvakrát týdně. Jako doplněk by pak rodiče několikrát do týdne měli dětem zajistit i pohyb nevedený, spontánní – ať již je to hraní na hřišti, jízda na kole, zábavné procházky nebo třeba skákání na trampolíně. To je podle odborníků pro děti do sedmi let ideální kombinace, aby se dostatečně hýbaly, a přitom nebyly jednostranně nebo nadměrně přetížené.

děti sportujíProbouzíme lásku ke sportu (vhodné pro věk 2-4 roky)
V tomto věku je hlavní snahou vytvořit u dětí pozitivní vztah k pohybu. Jak dítě roste, kvalita pohybů, zručnost, svalová souhra, obratnost i fyzická výkonnost se přirozeně zvyšují. To je vhodné využít k podpoře a rozvoji pohybových aktivit. Dítě se zároveň učí spolupráci s ostatními dětmi a vytváří si sociální vazby. V tomto období je velmi důležité dbát jednak na místo, kde dítko cvičí, ale i na přístup lektorů – obojí by mělo respektovat to, že děti si musí na vedený pohyb nejdříve zvyknout. A to v příjemném, milém a vstřícném prostředí.

Směřujeme energii správným směrem (vhodné pro věk 4-7 let)
Děti v tomto věku jsou většinou velmi živé, proto je záměr nasměrovat jejich energii v hodinách cvičení správným směrem. Jako základ pro další sportovní specializaci slouží cíleně připravená metodika postavená na základech gymnastiky a atletiky, doplněná o důležité dovednosti v míčových hrách. Taková metodika klade důraz na všestranný pohybový rozvoj při zapojení svalů celého těla. Zařazují se složitější cviky na velkém nářadí, posiluje se svalová soustava úměrně věku dítěte, rozvíjí se jemná i hrubá motorika, děti se věnují pohybovým a míčovým hrám.

Učíme se základům nejznámějších sportů (vhodné pro věk 5-7 let)
V tomto období je velmi vhodné, aby děti dostaly obecné základy různých sportů, avšak bez úzké specializace a nutnosti věnovat se konkrétnímu sportu intenzivně či závodně. Díky obratnosti, kterou takto získají, budou mít ve srovnání se svými vrstevníky příjemný náskok. V tomto věku již pravidelně zařazujeme také protahování, kterému se děti učí postupně s cílem, aby se stalo nedílnou součástí pohybových návyků.

Plaveme a otužujeme se pro zdraví (vhodné pro věk 2-7 let)
Podle odborníků je jisté, že pravidelné plavání dětí přispívá k jejich lepšímu zdraví – jsou otužilejší, méně je trápí nemoci dýchacích cest, kožní choroby i záněty středního ucha.

Rodiče mají s blížícím se podzimem často obavy, aby děti nebyly kvůli plavání více nemocné. Podle našich zkušeností je tomu přesně naopak – právě v období nejčastějších nachlazení a zánětů nosohltanu je plavání nejpřirozenější formou otužování a děti díky němu mnohem lépe odolávají nemocem. Je však třeba dodržet určité zásady. Jednou z nich je správná aklimatizace po plavání.

Zdroj, foto: Monkeys Gym

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !