Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Správné držení těla

21. 06. 2014 | Knižní tipy
Název knihy: Správné držení těla
Autor: Richard Brennan
Nakladatelství: Slovart
Měkká vazba
Formát: 145 × 230 mm
Rok vydání: 2014
Počet stran: 192
Cena: 254 Kč

Kniha o Alexandrově technice ukazuje, jak změna postavení vašeho těla dokáže ovlivnit celý život - posílit mysl a tělo, podpořit sebevědomí a pozitivní vztah k životu a předcházet onemocněním. Člověk, který má zdravé, přirozené držení těla, se obvykle vyznačuje sebejistotou, integritou a důstojností.

Správné držení tělaTato knížka rozhodně není o rovném sezení, stlačování ramen dozadu a o prohýbání páteře. Je o nacházení vlastní přirozené pozice: o úžasné lehkosti pohybu, jakou jste měli v dětství. Úmyslem autora této knihy je vysvětlit, v čem Alexandrova technika spočívá a jak jí můžete využít k proměně svého života.

Ukázka z knihy Správné držení těla:


Jedním z důvodů, proč mnoho lidí po luxování bolí záda, je skutečnost ,že je ohýbají místo kolen. Následkem toho jsem svaly dolní části zad pod značným tlakem, protože nesou celou váhu horní části těla, které je vykloněno dopředu.

Ve srovnání se ženou na snímku 7 vykonává tato žena stejnou práci, ale mnohem více vzpřímena, takže její svaly nejsou vystaveny takovému tlaku.

Když se děti shýbají, přirozeně ohnou klouby kyčlí, kolen a kotníků a páteř drží rovně.

V kontrastu k dítěti na snímku 9 lidé v rozvinutých zemích málokdy ohnou klouby kyčlí, kolen a kotníků a místo toto ohýbají páteř. To může způsobit spoustu muskuloskeletálních problémů.


Tuto knihu Správné držení těla koupíte v knihkupectví a na internetové stránce Slovart.

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !