Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.01. 2018
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Stopy života - rozhovor s Tomášem Magnuskem

31. 10. 2014 | Úspěšní lidé
Stopy života mají dvě dramaturgické linky. První je vždy příběhem osoby, již nepříjemné životní události zavedly na psychiatrické pracoviště,  druhá mapuje život a práci lékařů na psychiatrii, kteří danou osobu vyšetřují. Hlavní dějovou linkou seriálu je pak osobní i profesní život primářky psychiatrie Lýdie Kellerové a jejího manžela Marka v podání Kateřiny Brožové a Marka Vašuta.

Rozhovor s Tomášem Magnuskem -
režisérem seriálu Stopy života:


Tomáši, kterou z dosud natočených scén jste si nejvíc užil?

Produkčně nejnáročnější byla scéna, v níž jsme nechali umřít jednu z hlavních postav. Zinscenovali jsme vážnou dopravní nehodu, kvůli které jsme zastavili dopravu na poměrně frekventované ulici v Novém Městě nad Metují.

Stopy života - rozhovor s Tomášem MagnuskemNa kterém z příběhů jste si obzvlášť pošmáknul?

Na příběhu  Poslední sbormistr s Josefem Abrhámem, Janem Přeučilem, Libuškou Šafránkovou a Evou Hruškovou. Jde o příběh ředitele umělecké školy, na jehož půdě sbormistr sexuálně zneužívá mladé chlapce. Je to velmi nepříjemný příběh pro každého, kdo má dítě.

Co Vás na Stopách života baví?

Všechno, je to skutečně zatím nejlepší natáčení, které jsem kdy zažil. Fajn kolektiv, nejlepší herci a hlavně výborná látka. Tohle je šestnáct krátkých celovečeráků, každý s nesmírně silným příběhem a herecky obsazený tak, že taková plejáda hvězd v jednom seriálu nebyla od dob 30 případů majora Zemana.

Jak jste přesvědčoval herecké špičky, aby kývly na vaši nabídku?

Nepřesvědčuju je, dám jim přečíst scénář a oni se sami rozhodnou, jestli do toho půjdou, nebo ne. A to se musíte zeptat Josefa Abrháma nebo Libuše Šafránkové, proč se mnou filmují. Nebo Jana Třísky, proč přiletěl natočit dvě scény až z Kalifornie.

Na čem coby režisér při natáčení lpíte? Je něco, co neodpouštíte?

Během natáčení jsem poznal skutečně mnoho herců různých povah a přístupů. Myslím, že už jsem se skutečně setkal prakticky se vším. Nejšťastnější jsem, když herec je i fajn člověk, parťák. Lpím na přirozenosti a uvěřitelnosti projevu.

Co mají Stopy života říct divákovi?

Mnoho věci. Je to opravdu originální projekt, ne klasicky vztahový  seriál.  Setkáme se v něm se všemi možnými  situacemi, do kterých se člověk muže dostat zpravidla vinou někomu jiného nebo „jen“ díky nepřízni osudu.

Nový seriál Stopy života můžete sledovat
každý pátek vždy od 20:10 na TV Barrandov.


Zdroj, foto: TV Barrandov

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Velmi mě seriál zaujal. Originální myšlenka, hezké zpracování. U prvních dílů bych vyčetla tedy kvalitu zvuku. Ale postupně je vidět zlepšení. Seriál mě pohltil a těším se na nové díly.
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíkmoc brzy
Obrázek uživatelky
profil
zatím nic mocSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles