Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Svatba vás vyjde pořádně draho!

8. 04. 2015 | Užitečné rady
Pokud plánujete velkou svatbu se spoustou hostů, připravte se na to, že nebudete omdlévat jen před vyslovením svého „ano“, ale také při podpisu účtu za veselku. Ten se může vyšplhat až do řádu sta tisíců. I když budete skromní, tak se pod deset tisíc nevejdete. Každý pátý pár tak svatbu právě kvůli nemalé částce odkládá. Průzkum také dále ukázal, že více než polovina párů překročí maximální částku, kterou si pro svatbu stanovily.

Kdo to zaplatí?

Tradiční rozdělení nákladů už je spíše historií. Nejvíce toho vždycky leželo na bedrech rodičů nevěsty (svatební oznámení, šaty pro dceru, hostina,…). V dnešní době to záleží zejména na tom, jak se snoubenci domluví. Ti by se tak mimo velikosti svatby a místa jejího konání měli domluvit také na rozpočtu a ke každé položce připsat, kdo ponese její finanční břímě.

Svatba vás vyjde pořádně draho!S agenturou nebo bez ní?

Záleží na tom, jestli snoubenci raději šetří čas nebo peníze. Svatební agentura může ušetřit spoustu práce s přípravami svatby, ovšem i s přihlédnutím k tomu, že s některými dodavateli získají lepší cenu, celková částka za svatbu vyjde dráž.

Odměna agentury se pohybuje kolem 10 % celkové částky, počítejte tedy s rozmezím 15 – 35 tisíc korun. Ideální střední cestou se jeví alespoň konzultace se svatební koordinátorkou, aby se předešlo vyloženým přešlapům.   

Kolik za co?

Nejdražšími položkami na účtu za veselku bývají místo obřadu (v případě zámků i 10 tisíc), hostina a prstýnky. Chcete-li „slávu“ pořídit co nejlevněji, pak zajděte na místní radnici a následnou oslavu uspořádejte na zahradě. Pokud se povede atmosféra, tak nikomu nebude vadit, že místo tabule o čtyřech chodech se bude grilovat a francouzský koňak nahradí pálenka.

Určitě bych doporučila, aby byla svatba financována zejména z naspořených peněz. Proto by si každý mladý člověk měl alespoň malou částku za tímto cílem ukládat např. na spořicí účet nebo do fondů. Rodiče pak také určitě vypomohou.  

Orientační rozpočet na svatbu pro 15 osob:


Seznam Cena v Kč nížší 
Cena v Kč vyšší 
Prstýnky 4 000
50 000
Obřad 0 10 000
Oznámení 500 3 000
Šaty nevěsty
3 000
15 000
Oblek ženicha
1 500
10 000
Svatební kytice
1 000
3 000
Hostina 15 lidí
10 000
40 000
Svatební dort
1 000
3 000
Fotograf
2 000
5 000
Kadeřnice
700
2 000
Kosmetička
0
2 000
Automobil
1 000
10 000
Videozáznam
0
5 000
Koláčky, cukroví  
0
1 500
Celkem 24 750 Kč 159 500 KčTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
je pravda, že dnesa je lepší zajít na obřad s občankou a svědy a pak si udělat jen mejdan pro rodinu a kamarádySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
vdávat se už nebudu
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles