Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tanec letních paprsků

3. 12. 2010 | Knižní tipy

Název knihy: Tanec letních paprsků
Autorka: Petra Nachtmanová
Nakladatelství: Akcent

Rok vydání: 2010
Počet stran:  136
Formát: 130 x 195 mm
Cena: 219 Kč
Vazba: Vázaná

 

Román pro dívky

Anotace:


Dívčí román. Elišce je patnáct a poslední prázdniny před střední školou si přeje strávit úplně neobyčejně. A zdá se, že se dočká pravého dobrodružství – v okolí řádí pytláci a s kamarádkou Dorou se u rybníka seznamují s kluky na dovolené. Dora s jedním z nich začíná chodit. Elišce se ani jeden nelíbí. Robert odmítání nechápe a pokusí se ji získat násilím. Ona se ale v lese vyzná daleko líp a podaří se jí utéct. V tu samou chvíli se v roztrhaném tričku seznamuje s Ondrou...


Ukázka z knihy Tanec letních paprsků:

Při zpomaleném tempu jsem našla dvě části ramínka od tílka a svázala jsem si ho. Nic moc, ale přece jen se mi prso zakrylo a díra vzadu mi nepřipadala ani trochu nechutně. Jen co jsem utáhla uzel, uslyšela jsem pískání. On?? Nevěděla jsem, jestli on nebo někdo jiný, ale nohy opět vystřelily gepardí rychlostí kupředu. Srdce se rozbušilo a stejně s ním se zrychloval vítr. K zemi začaly padat velké kapky. Zesiloval proud a za chvíli lilo tak, že se suchá cesta stala rozmazaným blátem. Nehodlala jsem pokračovat po cestě.

Robert si mohl rozmyslet čekání a pustit se za mnou. Měla jsem velký náskok, ale nerada jsem pokoušela osud. Okamžitě jsem si rozmyslela, že po pár metrech vylezu menší kopeček doleva a tam se pustím skrz křoviska a louku k cestě domů. Půjde o trošku delší, ale bezpečnější trasu! Nejspíš se tu trochu vyznal. Lhal, že ne! Tenhle směr ale sotva znal. Navíc neměl potuchy, kde bydlím. Pokud Dora nemluvila o detailech mýho života, nevyzvonila, co já ne. Sápala jsem se skoro po čtyřech nahoru. Párkrát se mi smekla noha, ale nevnímala jsem nic silněji než: „Utéct od něho! Nedat mu nikdy víc žádnou příležitost si se mnou zahrávat podobným způsobem. Ani na sekundu!“ Pořádný kus trasy od šíleného zážitku jsem měla za sebou. Přesto mi to nedalo a po vyšplhání vzhůru jsem si řekla, že ještě doběhnu k támhletomu statnému stromu přede mnou a pak se teprve vydýchám. Déšť stále nepolevoval. Oblečení se mi promáčelo skrz na skrz.

Jak jsem se vysílená snažila co nejdřív dosáhnout pomyslného cíle, zakopla jsem o jeden klacek a dopadla na čtyři. Sakra! Rozmáčená, ponížená a navíc s odřenejma kolenama. Hrůzná krása nad krásy! Měla jsem chuť brečet, ale tisíce kapek odvedly stejnou práci za mě. Stékaly mi po tvářích a já si připadala neuřvanější holkou na světě. Vydýchávala jsem se, a když pozvedla na mžik hlavu, zatajil se mi dech.

„Neubližuj mi,“ vykoktala jsem ztěžka ze sebe. „Nic ti neudělám. Stalo se ti něco?“

„Ne, vlastně ne. Proč máš ten nůž?“

„Nevypadáš na to, že bys byla v pohodě. Zabloudilas? Ukaž, pomůžu ti na nohy.“

Zaváhala jsem. Dívala jsem se na úplně neznámého kluka. V ruce se mu blýskala dost velká kudla...


Více informací o knize Tanec v květinovém dešti a autorce Petře Nachtmanové se dozvíte na jejich oficiálních webových stránkách Petra Nachtmanová a na stránkách vydavatelství Akcent - zde si můžete i knihu objednat.

 
Další romány této spisovatelky: Okno plné strachu, Lechtání rybiček, Podvedená láska, Bezcitné útoky ňader, Prstýnkové mámení, Utajené polibky, Líbání ve větru, Zazděná zaživa, Smrt s příchutí nebe


Mirka Bali
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Krásná knížečka pro dospívající a zrající dívky. Autorka Petra Nachtmanová se čte dobře, píše k věci a dokáže se vcítit do citů a pocitů mladých dívek a dam.... Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků