Čas malinČas malin Léto - čas jahodLéto - čas jahod Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.07. 2019
Dnes má svátek Magdaléna
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tesař: Příběh pro úspěch(ané)

13. 09. 2018 | Knižní tipy
Název: Tesař: Příběh pro úspěch(ané)
Autor: Jon Gordon
Nakladatelství: Portál
Datum vydání: 2018
Vazba: Paperback
Cena: 212 Kč


„Michael to ženě neřekl, ale raději by umřel, než aby odpočíval.“ A přesto by měl, protože před pár dny zkolaboval na ulici, zatímco mu hlavou neustále vířily myšlenky na jeho rodinnou firmu. Naštěstí byl poblíž člověk, který mu pomohl. Zavolal sanitku, ovázal mu krvácející hlavu. Michael se vydá mu poděkovat, ale setkání s tímhle zvláštním tesařem mu radikálně změní pohled na vlastní život.

Tesař: Příběh pro úspěch(ané)„Velcí vůdcové nejsou velcí proto, že mají moc, ale proto, že jim lidé důvěřují a váží si jich.“ To je hlavní myšlenka Gordonovy úžasné knihy Tesař, říká Ken Blanchard, sám autor úspěšné manažerské klasiky Nový One Minute Manager (Portál 2017). „Nabádám vás, abyste hlavní postavu knihy považovali za učitele a rádce. Naučí vás, že vůdcem je každá lidská bytost, která miluje, slouží a stará se.

Jste-li obchodník nebo podnikatel, přestaňte se soustředit na „vítězství“, ať už to pro vás znamená cokoli, a začněte své podnikání vnímat jako lásku, službu a rozvíjení druhých lidí. Pokud to uděláte, budete úspěšní a vaše podnikání se bude rozvíjet tak, že předčí veškeré vaše představy.

Kniha Tesař nabízí příběh, skrze který můžete nově pohlédnout na to, jak řídit nejen lidi či firmu, ale i sám sebe.

Ukázka z knihy Tesař: Příběh pro úspěch(ané):


Michael se snažil dbát lékařových rad a následujícího dne doma četl a sledoval televizi. Sáře to neřekl, ale raději by umřel, než aby odpočíval. Kromě toho ho ničilo pomyšlení, že Sára se o jejich fi rmu stará sama. Od samého začátku dělali všechno společně, a i když hodně času věnovali dětem, jejich školním povinnostem a sportovním aktivitám, žádný z nich dosud nevynechal v práci jediný den. Michael věděl, že Sára dokáže firmu řídit. To ona stála v pozadí softwaru a služeb, které prodávali, a starala se o chod firmy, když Michael odcházel z kanceláře dřív, aby trénoval basketbalový tým jejich dcery.

Michael byl však hnací silou rozvoje podnikání a růstu tržeb. On měl hlavní zásluhu na exponenciálním růstu jejich společnosti Social Connect. Michael i Sára strávili řadu let v různých nedávno založených a rychle se rozvíjejících firmách, než se rozhodli založit svou vlastní. Budoucnost jejich rodiny teď závisela na jejich firmě Social Connect a Michael byl odhodlaný uspět.

Jenže jeho nejsilnější charakterové vlastnosti – odhodlání, pracovní morálka a nadšení – teď nepříznivě ovlivňovaly jeho zdraví a on netušil, jak si s tím poradí. Připadal si jako baseballový nadhazovač, kterému řekli, že už nesmí používat rychlý nadhoz. Chtěl se co nejdřív vrátit do práce, ale Sára mu to nedovolila. „Jen přes mou mrtvolu,“ řekla mu. „Pár týdnů firmu nepoloží, ale tobě to může zachránit život.“

Michael nedokázal Sáru přesvědčit. Chodil po domě sem a tam, snažil se odpočívat a cítil se mizerně. Zastavil se v obývacím pokoji před televizorem s plochou obrazovkou, usedl na pohovku a vzpomněl si na domácí kino, o kterém mluvila Sára. Poprvé si je dokázal představit. Napadlo ho, že by je mohl vybudovat sám, ale potom ho ta představa rozesmála. Otec mu vždycky říkával, že bude muset hodně vydělávat, aby mohl zaplatit lidi, kteří se mu budou starat o dům a domácnost. Michael udělal něco ještě lepšího: oženil se s šikovnou ženou, která uměla spoustu věcí opravit. Její táta byl mechanik a bratři byli instalatéři. Když se něco v domě rozbilo, děti nešly za tátou, ale za mámou. Ale vyrobit skříňky a police pro domácí kino přesahovalo dokonce i její schopnosti.

Potom si Michael vzpomněl na tesaře, který ho zachránil, a uvědomil si, že má někde jeho vizitku. Měl bych mu zavolat a poděkovat, pomyslel si. Ale co se říká cizímu člověku, který vám zachránil život? „Dobrý den, zachránil jste mi život. Neumíte náhodou vyrobit police na domácí kino?“ Michael našel vizitku a rozhodl se, že mu jen poděkuje a zeptá se, kam mu může poslat dárek.


Tuto knihu Tesař: Příběh pro úspěch(ané) koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Portál.


Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !