Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 17.03. 2018
Dnes má svátek Vlastimil
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tip na prázdniny - botanické zahrady

27. 06. 2011 | Vaše tipy
Kdo jste ještě nezavítal do žádné botanické zahrady? Určitě jste alespoň někdy navštívili nějaký park, například v Průhonicích. Ale možná nebudete všichni vědět, že v Průhonicích se vedle návštěvy parku se zámkem nabízí návštěva Dendrologické zahrady, která je každoročně zpřístupněna pro veřejnost od dubna do října denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin.

Zahrada byla založena v polovině sedmdesátých let na ploše 73 hektarů. Už z názvu vyplývá, že v zahradě se setkáte především s dřevinami, ale samozřejmě zde naleznete i širokou škálu nejrůznějších rostlin i pestrou faunu. Pro lepší orientaci návštěvníků je v zahradě vybudovaný informační systém a jednotlivé rostliny jsou označeny jmenovkami. Dětem slouží k zábavě hřiště s názvem Pirátská vesnice, které se nachází u vchodu do zahrady. Před deštěm či horkem je možné se skrýt pod přístřešky pergol a altánů. Návštěvní řád umožňuje volný pohyb po všech nízkých parkových trávnících. Do zahrady není umožněn přístup se psy, není dovoleno sbírat houby a odebírat jakékoliv části rostlin. V zahradě nemůžete jezdit na kole.

Nejstarší botanickou zahradou u nás je Botanická zahrada v Liberci, která existuje přes 110 let. Právě díky této dlouhé historii zahrady můžeme obdivovat kvalitu zachovanou prostřednictvím minulých zahradnických generací, které nashromáždily nádherné sbírky živých rostlin. V létě patří mezi obdivované například obří leknínová rostlina viktorie,
nádherné orchideje, oleandry, ale i netřesky a palmy. Zahrada patří mezi nejnavštěvovanější, ročně sem zavítá asi 100 000 návštěvníků, kteří návštěvu obvykle spojí s blízkou ZOO. Přes léto je otevřeno denně od 8 do 18 hodin. Do zahrady není dovolen vstup se psy, ale mezi její přednosti patří, že je bezbariérová. Pokud pojedete do Liberce z Prahy autobusem, vězte, že všechny spoje odjíždějí pouze z Černého Mostu. Cesta trvá pouhou hodinu a na botanickou zahradu si rezervujte několik hodin.

Další krásnou botanickou zahradu můžete navštívit v Brně. Ať přijedete autobusem nebo vlakem, budete v samém centru Brna. Do Botanické zahrady v Brně se dostanete z centra města tramvají č. 3, 11, 12 a 13 a vystoupíte na zastávce Konečného náměstí - přímo u botanické zahrady. Zahrada včetně skleníků je v letním období otevřena denně od 9 do 16 hodin kromě státních svátků 5. a 6. července.

Nenechte si ujít 4. srpna kultovní akci Sedmý jazzový večer aneb Možná vykvete i viktorie královská. Pokud jste milovníky jazzu, pochutnáte si na občerstvení za doprovodu dam a pánů v extravagantních kloboucích. Vemte si též dobové oblečení a nazdobené slunečníky. Akce trvá od 18 do 21 hodin.
Mezi své nejoblíbenější zahrady řadím Botanickou zahradu v pražské Troji. Tamní Japonská zahrada je skutečnou oázou odpočinku. V zahradě nechybí občerstvení, přes léto o víkendech můžete dokonce navštívit čajovnu, kterou zde provozují nadšenci, a dát si třeba některý z výtečných čajů. V botanické zahradě Troja můžete od druhé poloviny června do 3. července navštívit výstavu kaktusů, sukulentů a netřesků.

Ve dnech 16.-17.7. je pro všechny zájemce o indiány připraven Indiánský víkend. Od 8. do 31. srpna můžete obdivovat výstavu pelargonií.
Dne 14. srpna se koná tradičně Posvícení, kdy můžete zakoupit nejrůznější občerstvení a dobroty. Z této botanické zahrady je též úchvatný výhled na Prahu od kaple svaté Kláry.

Autor:pppeettrr
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !