Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tip na prázdniny - víkendy na Slovensku

29. 07. 2011 | Vaše tipy
Je to už pěkných pár let zpátky, kdy se na Slovensko jezdilo běžně i několikrát do roka, a to nejen na dovolenou, ale i na školu v přírodě, na služební cesty apod. V poslední době se na Slovensko začíná jezdit hlavně do Podhájské, ale i do Tater a Slovenského ráje.

Jak známo, nejvyšší horou Slovenska je Gerlachovský štít, nám pro turistický víkend bude stačit zdolat Lomnický štít, na který vede pohodlná lanovka. Tatry jsou symbolem Slovenska, ale na Slovensku je spousta dalších krásných míst, kde můžete strávit svůj volný čas. V Tatrách vás kromě nádherných výhledů čeká i řada turistických tras. Nejvyhledávanější je v Tatrách jezero Štrbské pleso s okolními vysokohorskými túrami.


Z Prahy do Popradu trvá cesta vlakem i autobusem zhruba 8 hodin, doporučuji jet nočním lůžkovým vlakem, pokud se chcete vyspat, nebo naopak denním, pokud chcete pozorovat okolí. Samozřejmě nejpohodlnější je doprava vlastním vozem, protože si cestou můžete zastavit, kde chcete, ale řízení je v létě někdy dost únavné.


Již zmíněný Slovenský ráj je považován za jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí na Slovensku.

Jedná se o horské pásmo v oblasti Spiše, které chrání Národní park Slovenský ráj, který je jedním z devíti národních parků na Slovensku. Milovníci vodopádů, jeskyní, soutěsek, kaňonů, roklin si zde přijdou na své.

Mezi nejznámější a nejkrásnější jeskyně patří  Dobšinská ľadová jaskyně, jejíž výzdobu tvoří výhradně led. Řada tras je dostupná jen s použitím žebříků, které dotvářejí scenérii této obtížněji dostupné oblasti. V okolí najdete i obce s historickými památkami, mezi které patří například známé město Levoča.

Do výše zmíněné obce Podhájska se dostanete z Prahy bez přestupu pouze vlakem, a to asi za 8 hodin. Mnozí padesátníci a starší lidé si pochvalují účinky místních koupelí, ale musíte počítat s tím, že soukromí zde moc mít nebudete právě pro obrovské množství návštěvníků. Možná by bylo lepší sem přijet lehce mimo hlavní sezónu. V létě si ale můžete udělat krásný výlet do Bratislavy, odkud se dá po Dunaji dopravit na blízký Děvín, ale i do nedaleké Vídně či Budapešti.

Autor:pppeettrr
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !