Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 16.10. 2019
Dnes má svátek Havel
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Titanic aneb Nikdo nechtěl uvěřit

12. 07. 2019 | Knižní tipy
Název: Titanic
Podtitul: Nikdo nechtěl uvěřit
Autor: Václav Králíček
Nakladatelství: Epocha
Formát: 145 x 205 mm
Vazba: vázaná s přebalem
Počet stran: 400 stran
Cena: 299 Kč

Temná nedělní noc ze 14. na 15. dubna 1912 před sto lety se stala tragickou pro nejluxusnější parník všech dob postavený společností White Star Line. RMS Titanic se během necelých tří hodin po kolizi s ledovou horou potopil na své panenské plavbě a zároveň s ním zahynuly dvě třetiny všech lidí, nacházejících se na palubě.

TitanicKniha se zabývá nejen samotnou tragédií, ale podrobně i příčinami, které ji s největší pravděpodobností způsobily. Zároveň se daří ve světle nově objevených faktů vyvrátit některé hluboce zakořeněné mýty, neustále se opakující v souvislosti s potopením Titaniku.

Ať už jde o osud konstruktéra Andrewse, chování následně glorifikovaného kapitána Smithe v průběhu celé noci, ale i o nešťastné povely prvního palubního důstojníka Murdocha. Stejně tak se pokouší zmapovat a vysvětlit to co následovalo po kolizi. Velmi podrobně se také zabývá možnostmi záchrany cestujících a posádky. Překvapivě se tak při detailnějším rozboru faktů jeví i slavný pokyn „ženy a děti první“.

O autorovi knihy Titanic:


Václav Králíček (*1960)

Novinář, autor literatury faktu, malíř a grafik. Mnoho let se věnuje tematice našeho c. a k. válečného námořnictva a historii lodí. Odtud pramení i jeho zájem o námořní bitvy. Zaujal už svou prvotinou, apokryfy Čertův tucet (2002). Svou lásku k maríně a odborné znalosti zúročil v řadě titulů faktografického žánru: Bůh stál při Anglii. Tažení velké Armady v roce 1588 (spoluautorství s Ivanem Brožem, 2010); Velký švindl. Krymská válka 1853–1855 (2015, 2018); Vzbouřenci a ztroskotanci. Drama Bounty a Pandory (2015); Lvi na vlnách. Anatomie námořních bojů Velké Británie s Francií v letech 1789–1794 v Atlantiku (2018). Ke stému výročí potopení zaoceánského parníku zpracoval monografii Titanic (2012), v níž shromáždil materiál a seznámil čtenáře s některými neznámými i opomíjenými skutečnostmi o plavbě, a především o průběhu a důvodech katastrofy slavného luxusního plavidla. Je také autorem obálek a stovek ilustrací pro knihy a časopisy

Ukázka z knihy Titanic:


Než začnete číst

Že je tragédie Titaniku stále živá, toho jsme svědkem pravidelně každý rok počátkem dubna. Najednou je v médiích probírána ze všech stran. Bohužel se s neuvěřitelnou urputností neustále
vynorují růzé rádoby šokující polopravdy, či dokonce vyslovené nepravdy.
Od prvního vydání knihy uplynulo dlouhých sedm let a za tu dobu se podařilo snad některé omyly přece jen přivést na pravou míru. Jen díky pochopení nakladatelství se tak s nimi při vydání druhého, revidovaného vydání, mužete seznámit i vy.
Ač si to pravděpodobně jen nezřetelně uvědomujeme, Titanic– to je především jedno velké selhání člověka v jeho samolibosti  a touze po dokonalosti. A to bychom si měli neustále připomínat, to by mělo být mementem této knihy.


Tuto knihu Titanic koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Epocha.

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Šperky