Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Toulky po českých památkách – Schwarzenberská hrobka v Třeboni

26. 07. 2011 | Česká republika
Při našich toulkách po památkách jsme chtěli navštívit nějaké neobvyklé místo. Hradů a zámků je po českých a moravských krajích roztroušeno nespočetně. Za dobu, co jsme s přítelem spolu, jsme jich navštívili tolik, že se nám po čase začaly plést dohromady, což je škoda.

Zapátrali jsme a vybrali jsme si třeboňskou památku - Schwarzenberskou hrobku. Nadešel víkend a byl čas spáchat náš výlet. Věci a stan jsme si zabalili den předem, naložili do auta a už jsme vyrazili.  Do Třeboně jsme to měli asi dvě hodiny jízdy. Netrvalo to dlouho a byli jsme na místě. Naším prvním cílem byl místní kemp – Třeboňský ráj. Od hrobky nebyl daleko. Opravdu se dá říct „co by jeden kamenem dohodil“. Ubytovali jsme se a navečer se šli projít do města. Třeboň je velmi pěkné město s historickým jádrem.

Koupili jsme si tam výbornou italskou zmrzlinu a mohli se kochat pěkným náměstím. Každý dům měl podloubí a pěkně upravenou fasádu. Nedaleko stál zámek, který jsme si prohlédli zvenku, a pak jsme zamířili podél rybníka Svět zpátky do kempu. Toulky po českých památkách - Schwarzenberská hrobka v TřeboniProhlídku hrobky jsme ten den už nestihli. Ráno jsme už čekali pod schody na zahájení prohlídkového dne společně s ostatními nadšenci jako jsme my. Prohlídka byla nesmírně zajímavá. Dozvěděli jsme se hodně o historii stavby, něco i o jednotlivých zesnulých, kteří v ní odpočívají.

Hrobku v novogotickém slohu navrhl proslavený rakouský architekt Jan Schmidt na žádost Jana Adolfa II. ze Schwarzenbergů a jeho manželky kněžny Eleonory. Jeho návrh však později přepracoval knížecí stavitel F. D. Deworetzský. V celé hrobce je uloženo 26 rakví. Jsou údajně dvouplášťové. Jednotlivé rakve se od sebe liší mohutností, délkou, ale i uměleckým provedením. Nejvíce mě zaujala rakev samotné kněžny Eleonory a také nejmenší rakev, která patřila malému děťátku.

Celé místo mělo velmi zvláštní atmosféru. Byl to jedinečný zážitek a tato památka se nám nesmazatelně vryla do paměti. Rozhodně nebude zapomenuta v záplavě jiných podobných památek. Rozhodně ji mohu všem doporučit k návštěvě.


Tynka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Toulky po českých památkách – Schwarzenberská hrobka v Třeboni:

Toulky po českých památkách – Schwarzenberská hrobka v Třeboni
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
je skutečně pěkná stavba i okolí je klidné a příjemné. Kdybyste ještě někdy zavítali do těchto míst, vydejte se na cestu kolem rybníka Svět a dojdete rovněž k této hrobce. Cestou uvidíte spousty zajímavých věcí!SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles