Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Trápí vás vysoký krevní tlak? Pak pozor na přebytečná kila!

14. 01. 2011 | Péče o tělo
Na celém světě se potýká více než miliarda lidí s nadváhou, z toho téměř třetina má obezitu. Situace není lepší ani u nás. Podle průzkumu trpí v České republice nadváhou nebo obezitou 49 % žen a 64 % mužů. Málokdo si vědomuje, že s kily navíc souvisí i mnoho dalších zdravotních komplikací. Patří mezi ně zejména hypertenze neboli vysoký krevní tlak. Ta v současnosti patří mezi nejčastější onemocnění srdce a cévního oběhu. Je to nemoc, která u nás postihuje čtvrtinu dospělé populace.

Vztah mezi obezitou a hypertenzí je mezi odborníky velmi dobře znám, jedná se o oboustrannou závislost. Jak ukázala jedna ze zahraničních odborných studií, pouhá rodinná anamnéza hypertenze u lidí zatím štíhlých predikuje vzestup hmotnosti. Hypertenze může tedy představovat jednu z příčin obezity. Další studie uvádí, že tři čtvrtiny hypertenzních mužů a 65 % hypertenzních žen lekarske-pristroje-nemocnicemá nadváhu nebo je obézních. Zároveň ale také platí, že čím vyšší je hmotnost, tím vyšší je pravděpodobnost vzniku hypertenze v příštích letech. „Většina obézních má hypertenzi nebo k ní dospěje během života a stejně tak platí, že téměř každý hypertonik má buď vyšší BMI nebo alespoň vyšší kumulaci viscerálního tuku,“ říká Tamara Starnovská.

Člověk nemusí o hypertenzi dlouho vůbec vědět, protože nemoc nemá žádné charakteristické příznaky.  Může se projevovat například únavou, poruchami spánku nebo bolestmi hlavy a na hrudníku. V pokročilých stadiích se objevují příznaky vyplývající z poškození jiných orgánů v důsledku dlouho trvajícího vysokého krevního tlaku, jako jsou například angina pectoris, infarkt myokardu nebo poruchy funkce zraku či ledvin. Léčba hypertenze spočívá především v úpravě stravovacího režimu (jak ve smyslu skladby stravování a výběru potravin, tak i regulace omezení příjmu soli, alkoholu a na druhé straně látek ochranných – zejména antioxidantů v přirozených potravinových zdrojích). Nedílnou součástí je také omezení kouření a vyvarování se zbytečnému stresu. U lidí s nadváhou je pak také nutné nastolení optimální a postupné snižování nadváhy. Vhodné jsou ovšem pouze takové redukční diety postupy, které vedou k snížení hmotnosti při zachování optimální výživy (tedy režimy sestavené odborníky se znalostí zdravotního stavu konkrétní osoby). Velice významné je i pravidelné cvičení.

Jako nejvhodnější prevenci vzniku hypertenze doporučují odborníci dodržování zdravého životního stylu. Jak na to, radí již třetím rokem preventivní program Žij zdravě. „Odpovědi na otázky prevence vysokého krevního tlaku, ale i dalších zdravotních komplikací způsobených obezitou a nadváhou je možné vyhledat na internetovém portálu www.ZijZdrave.cz,“ upozorňuje Tereza Květoňová a dodává: „Zde rovněž probíhají pravidelné online poradny odborníků, kteří doporučují správné způsoby hubnutí, pomáhají se správnou skladbou jídelníčku nebo radí, jaké pohybové aktivity jsou nejvhodnější.“

Zdroj: Žij zdravě

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Mohu Vám doporučit kosmetiku Just. Jedná se o kosmetiku velmi kvalitní. Krém san aktiv je výborný na pleť hlavně v zimním období - chrání před mrazem, ale dá se používat celoročně. Kromě toho je to krém, který je poměrně dobře snášen alergiky.

Doporučuji Vám vyzkoušet ještě krém tymiánový - výborný na bolavé klouby a záda - přináší rychlou úlevu a při nachlazení jsem ho měla ráda na potření bolící hlavy a pod nosem pro uvolnění ucpaného nosu. Osvědčil se mi jako skvělý masážní krém. Báječný je rovněž měsíčkový krém. Celkově jsou výrobky JUSTU velice kvalitní a se všemi jsem byla pokaždé spokojená. Výborné jsou také koupelové pěny a oleje. Ale mohu Vám zaručit, že budete spokojeni s kterýmkoliv výrobkem. Na našem trhu je dnes spousta výrobků, ale za stejnou cenu jako u JUSTU koupíte většinou podstatně nekvalitnější zboží.

jsem poradkyní JUST a Nahrin, takže pokud byste měly o cokoliv zájem byť jen o radu, ráda poradím a doporučím. V případě zájmu i ráda objednám
Michaela
Obrázek uživatelky
profil
ked s tym maju problem aj štihly Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
ked s tym maju problem aj štihly Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles