Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 20.06. 2018
Dnes má svátek Květa
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tři oříšky pro Popelku

24. 12. 2010 | Televizní tipy

Pohádka o hodné dívce, týrané zlou macechou, lehkomyslném princi a třech kouzelných oříšcích.

 

Jako každý rok se velký statek chystá na vzácnou návštěvu. Král s družinou se tudy bude vracet na svůj zámek. Přestože se statkářka s dcerou Dorou nedočkají prince, který s přáteli Kamilem a Vítkem utekli do lovit do lesů, dokáže se pozvat na královský ples. Nevlastní dcera, které nikdo neřekne jinak než Popelka, má sice zakázáno zúčastnit se přivítání, vůbec jí to ale nevadí.

Raději se vypraví na projížďku lesem na koni Juráškovi. Střetne se s princem, kterému překazí lov na srnu, a poté mu uteče na jeho koni. Macecha s Dorou se chystají na ples a pošlou čeledína Vincka na nákupy do města. Ten slíbí Popelce, že jí přiveze to, co mu cestou cvrnkne do nosu. Jsou to tři oříšky, ukrývající nečekané tajemství.

V prvním najde Popelka myslivecký oblek i s kuší. Vydá se do lesa, kde opět narazí na prince. Tentokrát mu předvede své střelecké umění a získá prsten, určený králi lovu. Než však princ zjistí, kdo je mladým čarostřelcem, Popelka se vytratí. Ve druhém oříšku najde plesové šaty, a může se tak navzdory zákazu vypravit na ples.

Okouzlí prince, který ji požádá o ruku. Popelka však jeho nabídku přijme pouze pod podmínkou, že uhodne její hádanku. Potom z plesu uteče. Princ ji s Vítkem a Kamilem hledá a cesta ho dovede až na statek. Tady však opět narazí na vypočítavou macechu, která mu chce vnutit svou Doru.

ČR 1973, pohádka. Hrají: Libuše Šafránková (Popelka), Pavel Trávníček (princ), Daniela Hlaváčová (Dora), Jan Libíček (preceptor), Vladimír Menšík (Vincek), Rolf Hoppe (král), Helena Růžičková (Droběna) a další. Režie: Václav Vorlíček

 

Uvidíte 24. prosince 2010 od 19:50 hodin.

 

Zdroj: NOVA

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
moje oblíbená pohádkaSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles