Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 15.02. 2019
Dnes má svátek Jiřina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chytrá žena

Tuk není nepřítel a jak je to s tím pohybem

12. 01. 2018 | Knižní tipy
Název: Tuk není nepřítel a jak je to s tím pohybem
Autor: Jitka Egressy
Nakladatelství: CPRESS
Datum vydání: 1 / 2018
Formát: 167 x 225 mm
Vazba: vázaná
Počet stran: 152 stran
Cena: 212 Kč

Poznejte, jak funguje vaše tělo!


Kniha plná nových poznatků, které mohou ovlivnit vaše zdraví! Pokud vám není lhostejné vaše vlastní zdraví a snažíte se žít podle zásad zdravého životního stylu, pak vás informace v této knize zaujmou a určitě překvapí.


Tuk není nepřítelČeská autorka sleduje celosvětové vědecké výzkumy týkající se výživy a pohybu a z jejich výsledků pro vás napsala přehlednou a velmi čtivou příručku, od které budete mít problém se odtrhnout. Zjistíte například, že zvýšená hladina cholesterolu není příčinou srdečních onemocnění, ale signálem, že toto onemocnění hrozí či již existuje, před mrtvicí a infarktem vás ochrání snižování hladiny inzulínu a glukózy v krvi, fruktóza významně zatěžuje naše játra a přispívá k ukládání tuků v těle, více jídel denně nám trvale udržuje nezdravě zvýšenou hladinu inzulínu v krvi, konzumace obilovin vyvolává závislost na nich, slunečnicový olej (dosud tak doporučovaný) vlastně není až tak zdravý, naopak máslu a sádlu bylo již odpuštěno, dlouhotrvající sportovní zátěž v nízké intenzitě může překvapivě způsobovat kardiovaskulární nemoci, protahování před sportem zvyšuje riziko zranění a mnoho dalších překvapivých zjištění, která postupně vyplouvají na povrch.

O autorce knihy Tuk není nepřítel


Autorka Jitka Egressy je celoživotní nadšenkyně do zdravého životního stylu a pohybu. Problematice zdravého stravování se věnuje již více než 14 let. Pracuje jako osobní a skupinová trenérka a tak propojuje výživové poradenství s pohybem, na který má také velmi nekonvenční názor. Naleznete ji na www.tvojetrenerka.cz.

„Publikace v podobě praktické příručky seznamuje čtenáře s novými poznatky z oblasti výživy a kondičního sportu a tím naplňuje obsah pojmu „zdravý životní styl“. Jde o vydařeně formulovaný souhrn doporučení užitečných pro praxi. Publikace se vyhýbá odborné polemice, doporučení jsou díky tomu jednoduchá a snadno pochopitelná stejně jako dobře realizovatelná v praktickém životě. Publikace je proto velmi vhodná především pro „začátečníky“, stoupence zdravé výživy a kondičního sportu.“

RNDr. Petr Fořt, CSc.,
nezávislý expert ve výživě, autor publikací o výživě,
autor Komplexní nutriční typologie pro poradny Svět zdraví

Ukázka z knihy Tuk není nepřítel


Sedíme a pořád jen sedíme

Představte si typický pracovní den. Ráno vstanete, nasednete do svého auta a odjedete do práce. Po zaparkování ujdete pár kroků k výtahu. Vyjedete do patra, kde máte kancelář, dojdete ke svému stolu a sednete si k počítači, kde strávíte minimálně polovinu dne. V lepším případě se na oběd vydáte pěšky do nejbližší restaurace, v horším případě si necháte oběd dovézt přímo do kanceláře rozvozovou službou vaší oblíbené restaurace, oběd sníte přímo na svém pracovním  stole, zatímco stále pracujete nebo surfujete na počítači. Jídlo si tak nevychutnáte a ještě navíc se vůbec nezvednete od stolu. Po práci opět sjedete výtahem do přízemí, dojdete k autu, dojedete domů. Sednete si k televizi nebo opět k počítači a sedíte dál. Večer zajdete do sprchy a pak do postele. Celkový pohyb – skoro nic. Počet kroků – velmi málo.
Druhým extrémem je, že z vašeho sedavého zaměstnání, kde jste se nezvedli ze židle 8, 12, 14 až 16 hodin, jedete autem do fi tness centra a tam si dopřejete trénink. Ať už samostatně nebo na skupinové lekci. Samozřejmě vás zajímají moderní formy cvičení, jako je crossfi t, takže se dostáváte do dalšího extrému, najednou praktikujete velmi intenzivní cvičení (po celodenním nicnedělání). Stále ještě se divíme, že jedním z největších problémů dnešní doby je bolest zad, kyčlí nebo kolen?
Aby vaše tělo zůstalo zdravé a mělo se dobře, potřebujete pohyb. Více pohybu. Ale rozhodně ne extrém. Nemyslete si, že vás spasí hodina tréninku týdně, pokud zbytek prosedíte – většinou ještě ve špatné pozici.


Tuto knihu Tuk není nepřítel a jak je to s tím pohybem koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Albatros media.ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !