Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Učitelé národa - Jižní Amerika

15. 06. 2014 | Televizní tipy
První díl třídílné série dokumentů o učitelích češtiny v zahraničí Učitelé národa - Jižní Amerika je věnován dvěma mladým českým učitelkám v Paraguayi a Argentině.

V průběhu 19. století odcházely do světa celé rodiny z Čech a Moravy v touze po lepším živobytí. Češtinu dnes proto po více než sto letech zaslechneme nejen v Rumunském Banátu, ale i v Jižní Americe nebo na břehu Černého moře.

Potomci původních osadníků svůj mateřský jazyk často pozapomněli, ale vztah k zemi svých Učitelé národa - Jižní Amerikapředků rozhodně neztratili. Mnozí z nich dokonce touží si češtinu osvěžit. Proto za nimi ministerstvo školství České republiky každoročně vysílá učitele, kteří jim s úskalími rodné řeči pomáhají.

Lenka Rašková z pořadu Učitelé národa - Jižní Amerika učí v Paraguayi děti, které jsou již třetí generací Čechů zde narozených. Česky již v podstatě nemluví a rozumí jen velmi málo, ale vztah k vlasti svých předků neztratily.

Ještě početnější českou komunitu než v Paraguayi najdeme v sousední Argentině. V celé zemi žije dodnes na 40 000 Čechů a v městečku Saenz Peňa, kde působí mladá učitelka Radka Poláčková z pořadu Učitelé národa - Jižní Amerika, vidíme jejich přítomnost doslova na každém kroku. Za čtyři roky působení vznikla mezi žáky – dětmi i dospělými - a jejich učitelkou pevná vazba.

Učitelé národa - Jižní Amerika můžete sledovat 15.6. 2014 od 17,20 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Učitelé národa - Jižní Amerika:

Učitelé národa - Jižní Amerika
Učitelé národa - Jižní Amerika
Učitelé národa - Jižní Amerika
Učitelé národa - Jižní Amerika
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !