Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.01. 2018
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Umění otěhotnět: Nechte si zmonitorovat embrya

9. 08. 2010 | Nemoci

Téma, které ještě před pár lety řešily partnerské páry zcela minimálně, se poslední dobou stává více a více aktuálním. Problémy s otěhotněním totiž má v České republice 15 – 25 procent párů, které se pokoušejí o potomka. Podle MVDr. Daniela Hlinky, předního českého embryologa za to může vyšší věk prvorodiček, pracovní vypětí a dlouhodobě zhoršená kvalita životního prostředí.


MVDr. Daniel Hlinka používá ve své praxi speciální metodu, díky níž může vybrat to nejkvalitnější embryo. Metoda nazvaná permanentní monitoring embryonálního vývoje, tak umožňuje zvýšit procento úspěšnosti otěhotnění a dát tak novou naději párům, které svůj boj již vzdaly. Jedná se o počítačem řízené kontinuální sledování vývoje embryí, která nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením, protože celý monitoring probíhá v uzavřeném inkubátoru. Následná analýza se provádí z pořízených digitálních záznamů.


vajickoÚspěšnost asistované reprodukce, resp. procento úspěšnosti závisí do značné míry na legislativně jednotlivých zemí,“ říká MVDr. Daniel Hlinka a dodává: „Například v Itálii je možné oplodňovat maximálně tři vajíčka a úspěšnost se po přenosu čerstvých embryí pohybuje kolem dvaceti procent.“ V zemích, kde ale takováto omezení neplatí, jsou lékaři úspěšní u 35 až 45 procent případů. „Speciální ukazatel, který vyjadřuje procento těhotných na jeden cyklus, a který zahrnuje i přenosy zmražených embryí z daného léčeného cyklu, se dostává na úroveň přes 60 procent,“ doplňuje Hlinka.


Po třicátém roce se šance na úspěšnost asistované reprodukce u žen progresivně snižuje. „Zatímco u třicetiletých žen je tato šance mezi padesáti a šedesáti procenty, u čtyřicátnic je to pouze 15 %,“ komentuje výsledky několika různých studií Hlinka. „Samozřejmě je to velmi individuální a v případě využití darovaných vajíček se situace dramaticky mění v prospěch otěhotnění.“


Kombinace dvou metod


Podle našich předběžných výsledků se šance zvyšují zhruba o 10 procent,“ říká MVDr. Daniel Hlinka, když mluví o kontinuálním využití dvou metod - monitoringu embryí a tzv. „PICSI. Díky možnosti exaktní analýzy vývoje, kterou umožňuje monitoring, jsme schopni vyloučit i abnormality, které poukazují na možný výskyt chromozomálních anomálií. Metoda PICSI zase minimalizuje přenos nezralých spermií. Současným využitím obou metod lze snížit výskyt předčasných potratů a zároveň minimalizovat stresové situace, které jsou důležité v léčbě neplodnosti,“  MVDr. Daniel Hlinka.


Zdroj. Lékaři-online.cz

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !