Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 16.12. 2017
Dnes má svátek Albína
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Umění - pozoruhodná výprava za uměním celého světa

17. 12. 2010 | Knižní tipy
Název knihy: Umění
Autor: George Santayana
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2010
Rozměry: 262 x 310 mm
Počet stran: 612 str.
Cena: 1099,- kč

Zveme vás na pozoruhodnou výpravu za uměním celého světa, při níž si můžete prohlédnout dva a půl tisíce mistrovských výtvarných děl, od jeskynních maleb po moderní malířství a sochařství.

umeniDíla jsou prezentována v chronologickém sledu a v graficky poutavé formě, takže dobře dokumentují vývoj výtvarného umění. Kromě nich zde najdete profily sedmi set nejvýznamnějších umělců a podrobné, fundované rozbory klíčových děl vám přiblíží jejich vize a techniky. Umění je jedinečná a rozlehlá galerie, kterou si můžete vzít domů – užitečná příručka a výpravná publikace zároveň.

- přes dva a půl tisíce děl ukazuje 30 000 let vývoje od pravěku do současnosti
- celosvětový záběr zahrnuje i díla z Asie, Afriky, Austrálie či Ameriky
- více než stovka sochařských výtvorů - z antiky, novověku i moderní doby
- pozoruhodné detaily klíčových obrazů a soch, z nichž mnohé byly pořízeny speciálně pro tuto knihu
- výstižné, podrobné profily sedmi set umělců, doprovázené ukázkami z jejich tvorby
- rozsáhlá, důkladně zpracovaná kapitola věnovaná 20. století, dovedená až do současnosti

Umění je obsáhlý obrazový průvodce dvěma a půl tisíci maleb a skulptur z celého světa od pravěku do 21. století. Umění zpřístupňuje díla srozumitelným, přehledným, a přitom vysoce seriózním způsobem. V chronologickém sledu čtenáři ukazuje, jak vnímat díla, která představují milníky dějin umění, a rozumět jim. Úvodní část knihy stručně objasňuje, jak umělci využívají barev, kompozice, světla a stínu, perspektivy a nejrůznějších médií, aby realizovali své myšlenky. Zřetelně jsou zde naznačeny kroky nezbytné k porozumění dílu, které jde ruku v ruce s potěšením z vnímání artefaktu.

UMĚLECKÁ HNUTÍ A ŠKOLY

Všechna umělecká hnutí, počínaje italskou renesancí až k impresionismu či zcela současnému graffiti, jsou srozumitelně vysvětlena, jsou popsány jejich počátky a vlivy, které na ně působily, styly, techniky a typická tematika. Klíčová díla jsou seřazena do obrazové časové osy, která umožňuje pochopit jejich vývoj a směřování.

PROFILY UMĚLCŮ

Podrobné biografie více než sedmi stovek výtvarných umělců ze všech období a kultur, na pozadí jejich nejzávažnějších děl. Stránky plné ukázek a příkladů slouží k objasnění specifických rysů jejich děl a ukazují také proměny jejich tvorby v průběhu života. Z kontextu dalších informací se vynořuje plastický obraz jejich života, tvorby a doby.

DETAILNÍ POHLED

Celostránkové reprodukce nabízejí 22 zásadních děl počínaje Leonardovou Poslední večeří a konče Křičícím papežem Francise Bacona. Na jejich základě se poučeně rozebírá kompozice, téma a technika děl. Schémata, detaily a ukázky naznačují, k čemu umělec směřoval a jak toho dosáhl. Záměry, metody a charakteristický rukopis umělců jsou z těchto rozborů zřejmé jako nikdy dříve.

TÉMATA

V knize jsou rozmístěna dvojstránková srovnání toho, jak různí umělci zpracovali stejné téma. Oblíbené, a přesto velmi rozmanité náměty, jako třeba láska, válka, práce nebo děti, v této originální galerii ukazují, jak se v různých epochách a kulturách proměňovaly styly a techniky.

MIMOŘÁDNÝ ROZSAH

Ve spolupráci s Bridgemanovou uměleckou knihovnou, která představuje nejobsáhlejší zdroj obrazového materiály z oblasti kultury a dějin umění, vznikl bezkonkurenční chronologický katalog, který přináší to nejlepší ze světového výtvarného umění přímo do vašich domovů.

Redakční konzultant
Andrew Graham-Dixon je jedním z významných kritiků umění a popularizátorů umění v médiích v anglicky mluvícím světě. Byl moderátorem šesti pozoruhodných dokumentárních seriálů o umění natočených stanicí BBC, včetně oceňovaných Dějin britského umění a Renesance a umění věčnosti, a rovněž jednotlivých dokumentárních pořadů o umění a umělcích. Po více než 20 let publikuje každotýdenní sloupek o umění, nejprve v listě Independent a v poslední době v týdeníku Sunday Telegraph. Také napsal řadu knih na různá témata – od středověké malby a sochařství po současné umění.


Tuto knihu Umění koupíte v Knižním klubu, v knihkupectví a na internetových stránkách Knižního klubu.

PetraC
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Umění - pozoruhodná výprava za uměním celého světa:

Umění - pozoruhodná výprava za uměním celého světa
Umění - pozoruhodná výprava za uměním celého světa
Umění - pozoruhodná výprava za uměním celého světa
Umění - pozoruhodná výprava za uměním celého světa
Umění - pozoruhodná výprava za uměním celého světa
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !