Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.08. 2019
Dnes má svátek Bohuslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 26. týden

24. 06. 2019 | Televizní tipy
S Prima ZOOM budete nejen poznávat, ale také se královsky bavit a žasnout.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 26. týden:


24. 6. 21.00 – Prokletí afrických albínů

Když se někdo narodí jako albín, Tanzanie je pro něj nejhorší místo na světě. Světová zdravotnická organizace odhaduje, že v této zemi žije asi 300 tisíc lidí postižených albinismem. Jsou bezbranní vůči spáleninám i rakovině kůže. Jenže prudké africké slunce není jedinou hrozbou, se kterou se musejí potýkat. Skutečným nebezpečím je pro ně široce rozšířená víra ostatních obyvatel, že albíni mají magické schopnosti. Místní šamani připravují kouzelné lektvary z těl zabitých albínů. Těm, kdo je používá, mají přinést štěstí a bohatství. Je to nesmírně lukrativní byznys, a tak se z albínů stala pronásledovaná kořist. Zvlášť ohrožené jsou ženy a děti. Vláda přišla s jediným řešením: umístit děti, jako je Kabula, do zvláštních uzavřených zařízení, která jsou obehnaná ostnatým drátem a hlídaná ozbrojenými strážci. Kabule bylo teprve dvanáct, když ji napadli neznámí pachatelé. Vloupali se k nim domů a usekli jí ruku mačetou. Podařilo se jí přežít, ale už se nemůže vrátit zpátky domů. Pro svou vlastní bezpečnost musí bydlet v ostře hlídaném táboře v Buhangiji. Už je tam pět let. A takových dětí, jako je ona, postižených nejen albinismem, ale hlavně těžkým osudem, jsou stovky. Dokument natočila Martyna Wojciechowska, která za snímek obdržela spoustu ocenění, např. Zlatou nymfu na festivalu v Monte Carlu.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 26. týden25. 6. 20.00 – Skutečný most přes řeku Kwai

Druhá světová válka byla plná hrůz. K těm nejhorším patřilo brutální zneužívání válečných vězňů a nuceně nasazených k výstavbě japonské železnice z Thajska do Barmy. Pamětníci skutečného příběhu, který proslavil legendární oscarový film Most přes řeku Kwai, jsou dnes na sklonku života. Ale jejich vzpomínky zůstávají stejně čerstvé, jako by se všechno odehrálo teprve včera. Jejich vyprávění je místy velice dojemné a jindy nečekaně zábavné a černohumorné. Jsou to neuvěřitelné osobnosti a opravdoví hrdinové. Poslechněte si, jak se jim podařilo přežít dobytí Singapuru, že byli zajati a poté přinuceni budovat jenom se základními stavebními nástroji železnici, jejíž dokončení bylo považováno za nemožné. Trpěli hladem a tropickými nemocemi. Byli týráni víc, než si dokážeme představit. Proč vlastně? Abychom pochopili, proč byli Japonci tehdy tak krutí, tvůrci vyrazili do Země vycházejícího slunce, zeptat se přímo japonských vojáků, strážců a dozorců. Tito muži, které dodnes pronásledují přízraky války, otevřeně mluví o vlastních zkušenostech a problémech vyrovnat se se strašlivými následky.

25. 6. 22.00 – Veterinář z Bondi beach VII (10. díl)

Doktor Chris Brown, který má praxi na známé pláži Bondi Beach v Sydney, je nejslavnějším veterinářem v celé Austrálii. V sedmé řadě oblíbeného seriálu budeme sledovat, jak znovu pomáhá zvířatům všech tvarů a velikostí. Tentokrát je mezi nimi křehké, osiřelé třídenní hříbě, ohrožený žralok písečný, labrador s chronickou rýmou, vážně zraněné koťátko, vzácný leguán fidžijský, neobvykle bílá ježura nebo 220kilové prase s příliš dlouhými kly. Chris se dokonce vydá za hranice Bondi Beach a vyrazí na pomoc kolegům v Abú Zabí, Pekingu, na Cookových ostrovech i Vánočním ostrově.

25. 6. 23.00 a 23.30 – Láska k divočině II (1. a 2. díl)

V pokračování seriálu ze srdce finské divočiny se vrací čtveřice, která žije v různých částech této severské země a nadevše miluje lov a rybaření v divoké přírodě. Nové epizody se znovu natáčely v srdci jednoho z největších finských přírodních pokladů a zachycují jeho rozmanitou krásu i pestrobarevnost jednotlivých ročních období. A připomíná, že vzrušení z lovu jde ruku v ruce s nutností chránit přírodu.

26. 6. 21.00 – Neuvěřitelné žáby

Některé žáby žerou svou mnohem větší kořist zaživa, zatímco jiné dorůstají velikosti dítěte. Některé druhy jsou groteskně zdeformované, a tím jsou jedinečně přizpůsobené k životu v nepříznivém prostředí, kde by jiná zvířata zaručeně zahynula. Vydejme se společně do různých koutů světa od jihoafrických džunglí až po africké močály. Prozkoumáme některé z nejbizarnějších druhů žab a odhalíme nečekané lovecké techniky těchto často přehlížených obojživelníků.

27. 6. 22.00 – Rychlost zabíjí (Savana)

Jejich zrychlení je vyšší než u vozu Ferrari. Dokážou udeřit desetkrát větší silou než vesmírná loď. Umí manévrovat lépe než stíhačka. Taková jsou nejrychlejší zvířata na zemi. Rychlost využívají se smrtícími účinky na nejzuřivějších bojištích naší planety. Vydejte se na putování přes vyprahlou poušť, hustými džunglemi i kalnými lagunami a uvidíte, jak dravci a jejich kořist utíkají, plavou a létají jako o život. Dokumentární seriál Rychlost zabíjí zachytil veškerý pohyb ve vysokém rozlišení, takže vám v tomto zběsilém a často velice násilném světě určitě nic neunikne.

28. 6. 21.00 – V říši bílého žraloka

Žraloci jsou starší než dinosauři a kralují oceánům už více než 400 milionů let. Přesto o nich pořád víme jenom velmi málo. A proto nás fascinují jejich tajuplné životy v těžko přístupných hloubkách světových oceánů. V tomto filmu se vydáme do říše bílého žraloka. Slavný kameraman a fotograf žraloků Chris Fallows vyrazil do Jižní Afriky. U jejích břehů se potopí pod mořské vlny ve speciální ponorce W.A.S.P., díky které se dostane až do záhadného žraločího podsvětí. K Chrisi Fallowsovi se přidává Dickie Chivell ve vlastní ponorce s názvem H.O.R.N.E.T. Chivell se rozhodl zachytit velkého bílého žraloka ze všech možných úhlů a výsledkem jsou jedny z nejpozoruhodnějších scén, jaké jste kdy viděli.

29. 6. 20.00 – David Attenborough a mořský drak

Není to tak dávno, co byla na jurském pobřeží Velké Británie objevena pozoruhodná fosilie. Dvě stě miliónů let stará kost patřila obrovitému mořskému draku ichtyosaurovi. David Attenborough se nyní přidává k týmu specialistů, kteří se rozhodli oživit jedinečný příběh tohoto pravěkého zvířete. Díky špičkovým technologiím a digitálním efektům vzniká pečlivá rekonstrukce kostry a následně natolik detailní animace ichtyosaura, že nemá obdoby. Ale to není všechno! Během práce tým nečekaně narazí na záhadnou vraždu, k níž došlo před 200 milióny let. Odhalit osud zvláštního zvířete může jedině důkladné forenzní vyšetřování.

30. 6. 20.00 – Grónská výprava

V roce 2014 se Geoff Wilson vydal úplně sám do země věčného ledu. Bez pomoci, vybavený lyžemi a tažným drakem překonal pomocí sportovní techniky zvané snowkitting zamrzlé pláně Arktidy. Jeho dobrodružství bylo zdokumentováno v oceněném filmu Sám napříč Antarktidou. Nyní se Geoff rozhodl pokořit další polární rekord. Tentokrát chce co nejrychleji překonat grónský Ledový příkrov. Od jihu na sever je to úctyhodných 2200 kilometrů. A aby byl Geoff nejrychlejší, musí se dostat přes ledovou poušť za méně než 23 dní. Naštěstí na to nebude sám – přidal se k němu jeho zeť Simon, který se však nikdy předtím o nic podobného nepokusil.

Unikátní dokumenty uvidíte  každý den
od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !