Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.08. 2019
Dnes má svátek Bohuslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 30. týden

22. 07. 2019 | Televizní tipy
Chcete trochu historie, přírodní podívanou nebo se vydat do dalekého vesmíru? Stačí přepnout na Prima ZOOM.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 30. týden:


22. 7. 21.00 – Lidé, země, dobrodružství: Extrémní Island

Krajina Islandu je stejně působivá jako nebezpečná: lesklé bílé ledové jazyky, laguny poseté ledovci, bizarní zelené hory lávy, sněhem pokryté vrcholky sopek a impozantní vodopády nikdy nepřestanou udivovat každého, kdo na ně poprvé pohlédne. V roce 2018 Islanďané prohlásili ledovce i jejich okolí za Národní park. Vatnajökul se stal největší chráněnou oblastí v celé Evropě. Sledujte fascinující snímek Extrémní Island ze vzrušující série Lidé, země, dobrodružství. Seznámíte se s lidmi, kteří v parku žijí, pracují nebo provádějí výzkumy. Jejich život je plný nebezpečí, ohně a ledu.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 30. týden24. 7. 20.00 – Hory a život (Himálaj)

V seriálu Hory a život vyrazíme na střechu světa, abychom se setkali s lidmi, kteří si jí váží, brání ji, a dokonce za ni bojují všemi silami. Ať už to jsou farmáři, umělci, horští záchranáři, vědci, muzikanti nebo mniši, Hory a život představují mnoho různých způsobů, jakými se horalové přizpůsobili životu nahoře. Vychutnejte si překrásné záběry zkombinované s fascinujícími příběhy. A při pohledu na půvaby Himálaje, And, Alp i dalších velehor si nechte vyrazit dech.

24. 7. 21.00 – Kde bydlí pavouci

Pavouky najdeme v každém domě a na každé zahradě. Ale jejich vztah s lidmi nikdy nebyl jednoduchý. Snímek Kde bydlí pavouci se natáčel v makro detailech a vznikal v průběhu tří let. Odkrývá tajné životy těchto úžasných stvoření a ukazuje, jak se dokážou přizpůsobit, aby se jim dobře dařilo dokonce i tváří v tvář neustálé hrozbě.

25. 7. 20.00 – Mussolini: Vůdcův pád

Pád fašistického režimu a Benita Mussoliniho, ke kterému došlo uprostřed druhé světové války 25. července 1943, se stal jednou z nejdůležitějších událostí v dějinách Itálie. Je to jeden z těch momentů, jaké se staly hranicí v kolektivní paměti národa. Odjakživa se tvrdilo, že během zasedání Velkého fašistického koncilu Mussolini ztratil podporu, a proto byl sesazen a zatčen. To je jednoduchá a jasná verze událostí, ale vůbec ne pravdivá. Film Mussolini: Vůdcův pád popisuje, co se skutečně odehrávalo během těchto dní v zákulisí. Barevné archivní záběry, důkazy, zachycené telefonní hovory i výpovědi očitých svědků skládají dohromady kompletní obraz neuvěřitelné série dosud neodhalených konspirací a utajovaných spiknutí, které způsobily zkázu fašistické diktatury. Vůbec poprvé uslyšíme vzpomínky Mussoliniho přítele a důvěrníka Dina Grandiho, který byl autorem návrhu, na jehož základě ztratil podporu a který jen o několik dní předtím plánoval zabití nejen Mussoliniho, ale i Hitlera. Co tomu zabránilo a proč? Kromě toho se také seznámíme s dokumentem, jenž byl až doteď ztracen. Jmenuje se Minuty ze slyšení Velkého fašistického koncilu z 25. července 1943. Vzhledem k jeho nečekanému nalezení je možné, že jeden ze spiklenců se až doteď ukrýval ve stínech. Možná to byla jediná osoba, která jako jediná od začátku věděla, o co skutečně jde, a která se snažila manipulovat děním k dosažení svých vlastních cílů.

25. 7. 23.00 – Hledání kobry královské

Jeden had je mezi ostatními naprosto výjimečný. Je jako neodolatelná záhada s elegantními královskými způsoby, ale s nebezpečně smrtícím úderem. Má neuvěřitelnou schopnost přizpůsobit se okolnímu prostředí, přestože si potrpí na přísně omezenou stravu. Je zároveň vášnivým milovníkem i neohroženým bojovníkem. Ve své rodné džungli je považován za svatého. Je zároveň uctívaný a obávaný. Pozvat si smrtelně jedovatého hada do domu každopádně není moc dobrý nápad. Během období páření, kdy jsou kobry královské nejaktivnější, každodenně kříží cestu svým lidským sousedům. Než aby je lidé zbytečně hubili, spoléhají na specializované chytače hadů, kteří mají neustále pohotovost. Jejich úkolem je zatoulané kobry odchytit a přenést jinam. Jenže koho ve skutečnosti vlastně zachraňují – hady nebo lidi?

27. 7. 22.00 – Příběh Evropy (Prameny evropské historie)

Tento vynikající seriál se zaměřuje na různé kapitoly z bohaté historie vývoje Evropy. Jako takový je velkolepou výpravou napříč prostorem i časem od počátků formování kontinentu až po příchod prvních osadníků. Evropa je už několik tisíc let ve středu celosvětového dění. Právě díky Evropě také po celém světě vznikly základy většiny moderních společenství. Podobu kontinentu navíc významně ovlivnily takové faktory, jako neustále se proměňující krajina, klima, fauna a flóra. Sledujte společně s námi, jak se vyvíjela evropská kultura, náboženství a jak postupně docházelo k historickým průlomům v průzkumu dosud neznámých částí krajiny, vynalézání nových technologií nebo prosazování politických cílů. Nebude chybět ani odvážný pohled na současnost Evropy a to, co náš kontinent může čekat v budoucnosti.

28. 7. 22.00 – Stroje na zabíjení (Zvládnutí zbraní)

Šestidílná vědecko-historická mini série Stroje na zabíjení kombinuje archivní i původní záběry a vypráví úžasný, někdy dokonce nečekaně zábavný a veselý příběh o člověku odhodlaném zabít za každou cenu. Každá epizoda se zaměřuje na jiné bojiště nebo jiný druh stroje na zabíjení a odhaluje, jak jej lidstvo vytvářelo, předělávalo a postupně zdokonalovalo. A jak se od klacků a kamenů dostalo až ke zbraním schopným vymazat všechno na Zemi. Ať už jsou oslavovány nebo zatracovány, nikdo nemůže popřít, že stroje na zabíjení stojí v čele vědeckého pokroku. Proto ovlivnily nejen způsob, jakým jsou vedeny války, ale i směr dějin celého lidstva.


Unikátní dokumenty uvidíte  každý den
od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !