Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ústecký psí festival potřetí

2. 08. 2011 | Kultura
Po úspěšných dvou ročnících se i letos v Ústí nad Labem uskuteční Ústecký psí festival. V neděli 7. srpna 2011 se na fotbalovém stadionu na Klíši utkají nejlepší evropští hráči dogfrisbee, o titul Ústecký voříšek 2011 budou soutěžit kříženci a psi bez průkazu původu z celé České republiky, probíhat bude i soutěž o Ústeckého slalomáře 2011 a nově také Ústecký TimeTrial 2011 a souboj dvou nejlepších ústeckých družstev ve flyballu. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program s ukázkou dalších psích sportů jako agility, mushing a dogdancing.

Dogfrisbee, sport populární od 70. let v USA si získává rychle popularitu po celé Evropě. Zjednodušeně jde o sport, ve kterém soutěžící hází svému psu disk – frisbee - a pes ho musí chytit. Existuje několik disciplín, ve kterých se soutěží o co ustecky-psi-festivalnejdelší hod, o co nejrychleji provedené dva hody na určitou vzdálenost, apod. Královskou disciplínou je však freestyle, ve kterém psovod se psem předvádějí různé dechberoucí akrobatické figury a kombinace…

Evropa již vychovala výborné hráče, kteří jsou vyrovnanými soupeři amerických sportovců a pozadu nezůstávají ani Češi. V loňském roce naše reprezentantka Yvona Andrová s fenkou Chase vybojovala titul Mistr Evropy. na soutěži, která je součástí českého poháru v dogfrisbee, máme tedy možnost vidět opravdu ty nejlepší...

Ústecký psí festival, který opět získal záštitu náměstkyně primátora města Ústí nad Labem paní Bc. Zuzany Kailové, však nebudou jen hvězdně obsazené závody v dogfrisbee, které jsou součástí českého poháru v dogfrisbee Purina Dog Chow DiscDog Cup 2011. Organizátoři si dali za úkol předvést široké veřejnosti pestrou škálu aktivit se psy.

Součástí Ústeckého psího festivalu bude také otevřená výstava pro všechny psy bez průkazu původu „ÚSTECKÁ VOŘÍŠKYÁDA 2011“. Majitelé všech psů i těch s průkazem původu budou moci představit své miláčky v soutěži o „Nejlepšího veterána“ neboli psa staršího 8 let v nejlepší kondici.

Novinkou je letos interaktivní cvičák občanského sdružení ForPes z Teplic, kde majitelům poradí s výchovou a přípravou psa a předvedení práce pomocných a asistenčních psů vycvičených sdružením HelpPes. Pro děti bude připraveno spousta her a skákací hrad.

Ukázkou dalších aktivit se psy v programu bude souboj dvou nejlepších ústeckých družstev ve flyballu (Lavina je dokonce český rekordman), ukázková soutěž v agility a vystoupení dogdancingu neboli tance se psem v podání světové jedničky a finalistky Talentmánie Aleny Smolíkové, která v loňském roce vyhrála nejprestižnější soutěž na anglické výstavě Crufts. Chybět nebude ani
soutěž pro diváky v hodu frisbee do dálky o věcné ceny. Vstup pro diváky je ZDARMA.

Ústecký psí festival
7.8.2011
Fotbalový stadion na Klíši (pod plaveckou halou)

Program:
od 9:00 kvalifikace soutěže v dogfrisbee
od 11:00 posuzování výstavy voříšků
13:00-17:00 HLAVNÍ PROGRAM - soutěž v dogfrisbee, ukázka agility, flyball,
dogdancingové vystoupení Aleny Smolíkové, vyhlášení Ústecké voříškyády, Ústecký slalomář, ukázka sdružení HelpPes.


Zdroj: Ústecký psí festival 2011

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !