Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Utrpení z lásky

29. 04. 2011 | Vztahy
Známe to všechny, ten nepříjemný pocit, který má příchuť selhání, když vás opustí milovaný partner nebo když vaše láska není opětovaná. Ty z vás, které toto právě prožívají, se topí v moři bolesti a smutku, hloubce těchto pocitů se nic nevyrovná.

Žádný jiný stav není tak intenzivní, jako nešťastná a neopětovaná láska. Všechno, ale skutečně všechno, nám připomíná ztrátu, rozpomínáme se detailně na jeho úsměv, slova, něžnosti… Pohled na šťastné milenecké dvojice nám nahání slzy do očí. Když se dva rozcházejí a u jednoho z nich láska odumřela, nepomáhají nekonečné diskuse, pláč, hysterie, ani vyhrožování.

I když se na chvíli zdá, že jsme toho druhého získali zpět, většinou je to pouze oddálení nezadržitelného rozchodu. Mrtvou lásku oživovat, zhasnutý oheň zapalovat, to se podaří pouze bohům…

Ale utrpení z lásky potřebuje svůj čas a naše snahy ukončit předčasně toto trápení jsou zbytečné. Po určité době je najednou všechno pryč, bolest nás opouští a nezůstává ani smutek. Život je nyní prázdný, všechno nám připadá jednoduché, prázdné a nudné. „Milujeme dvakrát, poprvé ve skutečnosti, podruhé ve vzpomínkách“, říká Honoré de Balzac. Láska umírá dvakrát, ale potom již definitivně. Utrpení z lásky je čas zralosti, čas trápení, snů a nových perspektiv. Když něco končí, zároveň něco nového začíná, nezapomínejte na to!  Stejně jako láska i utrpení má jednotlivé fáze.

Hlavně…

… nepropadejte panice při představě, že budete nějaký čas sama. Být po určitou dobu sama je velmi užitečné, neboť je vám dovoleno vše a můžete se svobodně rozhodnout, co budete dělat.
… neuzavírejte se do čtyř stěn a přirozený smutek z rozchodu překonejte nějakou aktivitou – sportem, sebevzděláním…
… obklopte se lidmi, kteří vás mají rádi a mohou vám pomoci.  Jarmila Mandžuková
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Utrpení z lásky-než se trápit pro nějakého vola,to si radši přivřu ruku do dveříSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
to dobré a každý se s tím musí vypořádat sám po svém..
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Šperky