Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Slunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stoluSlunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stolu Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 28.02. 2020
Dnes má svátek Lumír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

V karavanu po Slovensku 5. díl

6. 02. 2020 | Televizní tipy
V pátém dílu V karavanu po Slovensku navštěvuje Dalibor Gondík Slovenský kras plný impozantních vodopádů, bezpočtu jeskyň a kaňonů. Neopomene ani noblesní Košice, unikátní opálový důl a rodiště Andyho Warhola. Režie pořadu V karavanu po Slovensku 5. díl J. Wehrenberg (Premiéra)

Vítejte ve Slovenském krasu! Najdete tu vápencové a travertinové náhorní plošiny, hluboká údolí, kaňony a impozantní vodopády. Zádielská dolina je jedna z nejkrásnějších krasových soutěsek a místy sahá až do hloubky 400 metrů a ukrývá přes 120 jeskyní. Místní skalní stěny plné úžlabin a výběžků mají fantastické tvary i názvy. Na jednu takovou si zkusil vylézt i Dalibor. A byla to pro něj opravdová horolezecká výzva! Z lesů zase zpátky do civilizace.

V karavanuKošice jsou město, kde si západ a východ plynule předávají slovo. Celá staletí je vícejazyčnou metropolí kultury, vzdělanosti a obchodu, která nikdy nezapomněla držet krok s dobou. Uprostřed Slánských vrchů se pak ukrývá opravdový poklad – Dubnické opálové doly. Než otevřeli v 19. století naleziště v Mexiku a v Austrálii, byly opálové doly na východě Slovenska jediné svého druhu na světě. Těžba už sice skončila, ale pořád je v tomto unikátním důlním díle co zkoumat. No a jak by asi žil Andrij Varchola, kdyby jeho rodiče zůstali v tomhle kraji a neodešli do Ameriky? I na to se Dalibor podívá v muzeu Andyho Warhola v Medzilaborcích. Nový cyklus odhaluje skryté krásy Slovenska ze zcela nové perspektivy.

V karavanu po Slovensku 5. díl můžete sledovat 6. 2. 2020 od 20,55 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !