Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 18.03. 2018
Dnes má svátek Eduard
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

V nemocnici s dítětem

14. 10. 2010 | Vaše příběhy

Není to tak dávno, kdy jsem s dcerkou stála na dětské pohotovosti a čekala, až se mi vyčurá. Tehdy jí bylo asi 8 měsíců. Netrpělivá sestřička pořád nakukovala, a že si máme pohnout, no, řekněte 8měsíčnímu dítěti, ať čurá na povel. Když už se nám to aspoň trošku povedlo a nějakou tu moč jsme odchytli, čekali jsme dalších 30 minut na výsledek.

Nakonec si nás povolali zpět do ordinace a vyřkli ortel.

Dcerka musela být hospitalizována. Já, že jsem dcerku kojila, tak jsem chtěla být s ní, ale lékařce se to moc nezdálo, že prý nemají tolik lůžek pro matky a kdesi-cosi.
Já si stála za svým, no přece neukončím kojení kvůli jedné lékařce, které se pořád něco nezdá.
Nakonec nás hospitalizovaly obě. Na oddělení bylo stěží 5 maminek s dítětem, ostatní pokoje zely prázdnotou. Dcerce byla napíchnuta infúze a musela být vycévkována, prý normální moč nestačí k vyloučení zánětu močových cest, na které mají podezření.
Mně tekly slzy proudem, uslyšivší její příšerný křik. Nakonec mi byla přinesena zpět, uplakaná, unavená, spavá.Ten večer jsme skončily na JIP -ce. Dcerce vyletěly teploty na čtyřicítku a sestry si ji chtěly pohlídat a napojit na NON STOP infúze. Já měla zůstat na pokoji.

Nevím, která matka by vydržela jít spát jinam než její nemocné dítě, já tedy ne a i když mi bylo řečeno, že na JIP nemám co dělat, stejně jsem tam zůstala. Celý pokoj byl totiž prázdný.
Celou noc jsem držela dcerku v náručí, přikládala k prsu, hladila ji.
Další den ráno jí bylo lépe. Vyspala se a teploty klesly. Při vizitě dostala lékařka od primářky přede mnou vynadáno, že mé dcerce dala antibiotika, že je evidentně nepotřebuje a že tedy ani neví, proč tu má dcerka leží.
Na dotaz primářce, zda mohu dítěti namazat hrudníček Koalkou - kefrovou mastí, vysmála se mi do očí, že když věřím na nějaké masti, ať si ji tedy namažu celou.

Po 3 dnech jsme byly převedeny zpět na klasický pokoj a bylo nám podáno jídlo. Tedy dcerce, na to, že měla 8 měsíců, tak skladba jídelníčku byla hrozná. No posuďte: rohlík a hrníček kravského mléka na snídani - na to už si stěžovala jedna maminka, přesolená polévka a rozmačkané brambory se špenátem a vajíčkem na oběd. Večeři jsem dělala dcerce raději sama - klasickou kaši. Ještě, že jsem kojila, jinak by asi dcerka trpěla hladem. Na dotaz sester, jestli si myslí, že je to adekvátní strava pro 8měsiční dítě, pokrčila sestra rameny a řekla, že když nejsem spokojená, je hned vedle kantýna a můžu si jít koupit, co chci.

Ve čtvrtek tomu všemu dal korunu lékař, který tvrdil, že na RTG snímku dcerky je všechno v pořádku a jiná lékařka při vizitě tvrdila, že dcerka měla bronchitidu - podle RTG snímku.
To už jsem žádala o revers, který mi osobně přišla primářka odmítnout dát.
Na mou obhajobu a také na to, že si budu stěžovat u ředitele nemocnice - byť jsem její zaměstnanec, mi revers vydán byl. Jen co se rozneslo, že v dané nemocnici pracuji, začali se ke mně všichni chovat jinak. Najednou byla strava i pro mé kojené dítě a já pro ni dostávala jogurty, přesnídávky a zeleninové vývary.
Nakonec nás reversně propustili v pátek.
Co říci na závěr?
Možná jen jedno, po příjezdu domů jsme já i dcerka chytly průjem, který na oddělení koloval a kvůli kterému tam nakonec byly maminky o týden déle.


Diesonne - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
fuj, to jsou poměrySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíknaprosto s vámi souhlasím,není to tak dlouho dcera byla hospitalízovaná kvůli trhání nosní mandle-rutyní zákrok -řekli no moc rutiní nebyl 3h po operaci začala dcera krvácet z nosu asi po další hodině s tím doktoři začaly něco dělat,byla jsem ráda že jsem tam šla s ní i když jí už je 7let a musela jsem si celý pobyt hradit
Obrázek uživatelky
profil
Jo to je pravda co se týka malých děti v nemocnicích tak je to hotové utrpení. Sama vím co to je já skončila v nemocnici se synem v 11 měsicích. Když jsem žádala o sunar tak mi bylo zděleno že dítě bude dostávat jen sunar. Takže protože nemohl mít první noc syn v nemoc. sunar a já ho měla k dyspozici až druhý den tak syn ho už odmítal a dodnes nepije mlíko. Takže díky zdravotnictví do syna tlačím v uvozovkách aspon jogurty. A to nemluvím o přístupu personálu. Je to síla...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak Ti povím, že v tom špitále tedy těžce, ale těžce nejen ulítli.
Ale, že naše zdravotnictví je jeden velký binec, to ví i malé dítě
Obrázek uživatelky
profil
Tak to vás lituji. Já mám v poslední době taky některé špatné zkušenosti s lékařskou péčí o moji mladší, ale na pobyt v naší jablonecké nemocnici si nemohu stěžovat. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo, že malou (tehdy myslím tří letou) vzali na napíchnutí kapaček stranou, aby to rodiče neviděli, zalehli ji a byl slyšet jen křik. Při tom naše malá je moc statečná a pokud by ji nechali tatínkovi na klídně, nechala by si kapačku píchnout dobrovolně. Musím říct, že nám naopak lékaři vyhověli a když jsem zůstala s tou starší v nemocnici, mohl za námi dojíždět tatínek s tou mladší na kojení! V nemocnici byla přítomná paní, která si chodila s dcerkou hrát i přes to, že jsem tam s ní celou dobu pobytu byla já.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Koleda