Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.12. 2018
Dnes má svátek Ester
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích

11. 06. 2011 | Kultura

Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese muzikál Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích. Tak se totiž jmenuje divadelní příběh doplněný vánočními písničkami zkušeného zpěváka a skladatele, jenž slibuje, jak již bývá jeho zvykem, romantickou podívanou.  


Obsazení většiny rolí muzikálu Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích je v jednání, ale již teď jsou ve hře velmi zajímavá a velká jména, která producenti zveřejní, jakmile to bude možné. Několik jmen, která jsou ve spojení s muzikálem poměrně vzácná, již prozradit můžeme, a jsou to Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Petr Štěpánek, Marián Labuda, Aleš Háma a Filip Antonio. Další role budou obsazeny na základě konkurzu, jenž se v Divadle Broadway uskutečnil 1. června od 10:00 hodin.


muzikálTisková konference, která se konala ve středu 25. 5. v Galerii Le Court, přinesla první informace o této novince z pera Janka Ledeckého. Jak vznikl nápad, kdo za ním stojí, kdo v něm bude účinkovat a další zajímavosti prozradí autor i producenti. Přítomni byli vedle Janka Ledeckého také herci Martin Dejdar, Linda Rybová, Marek Vašut a Filip Antonio.


Ani za čtyřicet let totalitního režimu se nepodařilo zlikvidovat tradiční typicky české pojetí vánoc, založené na křesťanských tradicích a specifice lokality malé země ve středu Evropy. A že se soudruzi s dědou Mrázem snažili, seč to šlo. Přichází druhá porevoluční generace a sociologové s překvapením konstatují, že to, co se nepovedlo komunistické propagandě ve druhé polovině minulého století, se efektivně daří globálnímu tržnímu mechanismu.


A dětí, pro které se stává symbolem Vánoc Santa Klaus, přibývá každým rokem. Ať už je to touhou po „importovaném“ zboží, nebo prostě proto, že Santa má mimořádně promyšlenou a atraktivní marketingovou strategii.
Janek Ledecký přichází s romantickým divadelním příběhem Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích pro celou rodinu a  znovu objevuje tu tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků.


To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a díky své poetičnosti a upřímnosti si vydobyly jak popularitu u posluchačů, tak i uznání odborníků (cena Česká Grammy 1996).


JANEK LEDECKÝ  - HUDBA, TEXTY, LIBRETO:


(1962 – frontman skupiny Žentour, od roku 1992 na sólové dráze, 3 platinové, 8 zlatých desek, 1x stříbrný slavík, 3x bronzový) se divadlu věnuje od roku 1998. Když tehdy ohlásil úmysl převyprávět nejslavnější Shakespearovo drama Hamlet hudbou, setkal se s velkou nedůvěrou odborné divadelní obce.


K dnešnímu dni už počet odehraných představení v Čechách, na Slovensku, ve Spojených státech a v Koreji překročil dvanáct set a Jankovo netradiční uchopení klasiky je oceňováno i  mezi uznávanými evropskými shakespearology. Po Hamletovi přišel Janek s muzikálovým zpracováním životního dramatu slavného  italského astronoma a fyzika Galilea. A opět slavil jak umělecký, tak komerční úspěch. V současné době připravuje uvedení muzikálu IAGO na motivy Shakespearova Othella.


Ve Vánočním zázraku nabízíme s týmem respektovaných a oceňovaných divadelníků (Šimon Caban - laureát Quadrienále 2000, Simona Rybáková - laureátka Quadrienále 2000, Jana Hanušová - 1.cena Teatarfest Sarajevo, nominace na Argus Angel na brightonském Fringe festivalu 2007) citlivý příběh, který se dotkne každé generace. A slibujeme přinést ukázku toho nejlepšího, co si pod pojmem „hudební divadlo“ dnešní divák dokáže představit.


RADEK BALAŠ - REŽIE:


Pochází z rodiny stepařského pedagoga, choreografa a trenéra Radka Balaše seniora; na Státní konzervatoři Brno studoval hudebně-dramatický obor, v roce 1991 absolvoval na JAMU v ateliéru činoherní režie; privátně se vzdělával mj. v Tanečním studiu Franka Towena (jazzový tanec, step, choreografie) či na belgické Herman Terlinck School (herecké a pohybové techniky).


V letech 1991 – 2002 byl vedoucím katedry muzikálové tvorby na JAMU, pohybové techniky vyučoval také na DAMU (2000 – 2002), dodnes působí jako lektor na muzikálových workshopech.Je autorem několika divadelních her (Dům z bílého peří, Zajatci tmy, Myšákova dobrodružství, Ostrov granátových jablek, Je třeba zabít Davida), televizních scénářů (Tančírna – TV Nova, Horúčka muzikálovej noci – Ježíš Kristus ako muzikálová hviezda – STV) a divadelních adaptací (Kniha džungle, Křídla slávy, Šakalí léta, Josefína, Dědeček automobil).


V roce 1996 stál společně s režisérem Karlem Davidem u projektu české verze muzikálu Jamese Rada a Geroma Ragniho Hair v prostoru Pyramidy na pražském Výstavišti; v Chicagu v USA režíroval inscenaci Překrásné děcko Marilyn. Pro firmu Volkswagen režíroval prezentaci na dvou světových autosalonech v Ženevě (2003) a ve Frankfurtu (2004) S hudebníkem Ondřejem Brouskem vytvořil muzikály Kniha džungle (Divadlo J. K. Tyla), Adéla ještě nevečeřela (Slovácké divadlo, Divadlo Broadway) a komorní muzikál Marilyn Monroe, jejíž uvedení se připravuje.


JAN POTMĚŠIL - LIBRETO


muzikál2011 – Česká televize, šéfdramaturg vývoje programu
2004–2009 – Česká televize, vedoucí dramaturg Centra zábavné tvorby
2000–2004 – Česká televize, scenárista, dramaturg – PR a promotion, Centrum zábavné tvorby, TV Prima, copywriter, scenárista, dramaturg
1997–2000 – TV Nova, redaktor, scenárista, dramaturg
Vedoucí dramaturg velkých zábavných projektů, např.:
2002–2009 pořady charitativního projektu Pomozte dětem
Hvězda mého srdce
Duety …když hvězdy zpívají
4 ročníky televizního projektu StarDance …když hvězdy tančí
TýTý


Vedoucí dramaturg pořadů, např.:
Smím prosit, Vypadáš skvěle!, Vladimír Menšík 75, Za oponou s Jiřinou, Koncert pro hrdiny, Královny swingu, Uvolněte se, prosím!, Atlet roku, Jak na to …s Jiřinou Bohdalovou, Obrazovka, To byl…, Missis atd.
Podílel se na vzniku pořadů, např.:
Trapasy, Všechnopárty, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem atd.
Ocenění
TýTý nejoblíbenější zábavný pořad StarDance …když hvězdy tančí za rok 2006
Anděl za charitativní hudební pořad Pomozte dětem za rok 2006


Slovo Jana Potměšila:


V lednu tohoto roku mě Martin Kumžák prozradil, že Janek Ledecký chystá nový muzikál Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích, ve kterém budou jeho vánoční písně, a hledá vhodný námět. Už dlouhá léta nosím v hlavě námět na film, který by byl krásnou love story. Miluju filmy jako např. Pretty woman, Láska nebeská atd. Proto jsem využil příležitosti a svůj námět sdělil Jankovi a jemu se moc líbil. A tak jsem zažil jeden obrovský zázrak a začal poprvé v životě pracovat na libertu k muzikálu a navíc s tak velkým profesionálem, jakým Janek bez pochyby je.


Práce na libretu muzikálu Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky. Navíc je vše protknuto vánoční atmosférou a skvělými Jankovými písněmi.


Díky tomuto muzikálu jsem poznal celou řadu lidí, kteří patří ke špičce ve svých oborech. Vážím si možnosti být u toho a moc se těším na první zkoušky a na chvíli, kdy mu všechny profese, které muzikál připravují, vdechnou život.


Vánoční zázrak aneb sliby se mají plnit o Vánocích - očima Janka Ledeckého:


Na firemní mikulášské oslavě dostává Marek hned dva dárky najednou. Po letech potkává svou studentskou lásku Veroniku. A k tomu navrch mu Radan, šéf developerské firmy, pro kterou pracuje, nabídne spolupartnerství. Ale jak už to tak chodí, nic není úplně zadarmo.
Vánoce jsou pro všechny z nás především svátkem, při kterém se setkává celá rodina. Což ale není Tomášův případ. Sedmiletý Tomáš se narodil na Štědrý den. A v den svého narození přišel o maminku.


Takže spolu se svým tátou Markem, strejdou Pájou a dědečkem slaví Vánoce jako narozeniny a všechny vánoční atributy jsou v této svérázné domácnosti tabu. Proti pragmatickému Markovi je Veronika jako z jiného světa. A pro malého Tomáše jako anděl, který přináší úplně nový a nečekaný pohled na všechno, co měl dosud s Vánoci spojeno.
A tak Tomáš poprvé v životě porovnává šance báječného a skvěle marketingově vybaveného Santa Klause a tajemného Ježíška, jehož podobu se přes všechny snahy zatím žádné reklamní agentuře nepodařilo uchopit.
Stejně jako vánoční tradici se Marek brání vážnému vztahu, protože má strach ze zklamání.


Strach věřit, že se může stát zázrak, který znovu vystaví most přes tu propast úzkosti a bolesti, která mu zvlášť o vánocích připadá tak bezedná. A už vůbec nechce takové zkoušce vystavit Tomáše. I Veronika má své tajemství a důvod bránit se vážnému vztahu. Ale všechna předsevzetí se jim začínají tak nějak vymykat z ruky. Tomášův dědeček je emeritní profesor hematologie. Strohý a distingovaný džentlmen. Pomáhá Markovi, jak může, a trpí tím, že jeho druhý syn Pavel je pravý opak Marka. Nezodpovědný, nepraktický a nepředvídatelný. Ale Tomáš na strejdu Páju nedá dopustit. A po tom, co spolu vyvádějí, se mu nikdo nemůže divit. Veroniku si pan profesor až nečekaně snadno oblíbí. A díky své profesi odhalí jako první její tajemství.


Důvodem, proč se Veronika nechce vázat, je její nemoc. A ta je daleko vážnější, než si je Veronika ochotna připustit. A šance na obrat v léčbě se rovná zázraku. Jsou zrovna Vánoce - ta pravá chvíle pro zázrak? A co všechno je pro něj každý připraven a ochoten udělat? A obětovat?
Přijďte se podívat do Divadla Broadway. A zkuste na chvíli zase věřit. Na Ježíška a na to, že v každém z nás je víc síly, než nám připadá. Věřit na zázrak.


CHARAKTERISTIKA ROLÍ:


muzikálMAREK - TÁTA: charismatický pětatřicátník, úspěšný manažer developerské firmy. Squash, golf, dobrá hudba, designový nábytek. Markova žena zemřela při porodu Tomáše na Vánoce, a tak Marek Tomáše vychovává sám. Nechce už nikdy zažít něco podobného, a proto nehledá vážný vztah. Vánoce jsou pro něj především připomínkou jeho životního traumatu, takže se snaží všem vánočním atributům vyhýbat. S Tomášem Vánoce řeší jako oslavu narozenin.


TOMÁŠ: Markův syn, 6-7 let. Prima kluk. Občas dost šokující „dospělácké“ formulace. Netuší, jak vypadají tradiční Vánoce. Ty jsou v rodině tabu. A navíc má na Štědrý den narozeniny. Takže dárky jako dárky. Díky Markově pracovnímu vytížení ho vychovává spíš děda, profesor lékařské fakulty v důchodu. A Markův mladší bratr Pája. Na toho Tomáš obzvlášť trpí.


DĚDA: (70), Markův a Pájův otec. Emeritní profesor hematologie. Dědic a ochránce velkých prvorepublikových rodinných tradic. Trochu jak z jiného století. Po tragické smrti své snachy, Tomášovy maminky, odešel do důchodu a nad medicínou rezignoval. Dodnes to cítí (zcela iracionálně) jako své vlastní selhání.


PÁJA: (30-40), už podle přezdívky tak nějak nedozrálý chlapík. Černá ovce tradičně úspěšné rodiny. Markův mladší bratr. Nedostudoval vysokou chemicko-technologickou. Pořád rozjíždí nové projekty. A pořád v nich krachuje. Tomáš ho miluje, protože Pája se mu jako jediný dokáže opravdu přiblížit. A úžasně se spolu vyblbnou.


VERONIKA: (30-35), Markova studentská láska. Romantická a poetická. Protipól Markovy praktičnosti. Bývalá tanečnice. Teď učí na taneční konzervatoři. A přivydělává si občasnými vystoupeními. Žije si tak trochu ve svém vlastním světě, kam se jí zatím žádný vážný vztah nebo rodina tak nějak nevešly.


RADAN: (40-50), majitel developerské firmy, pro kterou Marek pracuje. Tvrdý a úspěšný byznysmen. Obchod je pro něj jediný účel a cíl a všichni ostatní jenom prostředky, jak ho uskutečnit. Nemá žádné morální brzdy a jeho kréda jsou Rockefellerovo „Já nakupuju, když na ulici teče krev“ a Trumpovo „Dobrý obchod je ten, při kterém já shrábnu všechno, a druhá strana ostrouhá“. Marka si hýčká a zároveň dře z kůže. A podporuje ho v jeho „nezávislém“ životě. Aby měl s kým chodit na golf (to je taky práce), na squash (abychom na to měli fýzu) a za holkama (protože si zasloužíme odměnu). Tomáš ho nenávidí, protože má oprávněný pocit, že mu tátu krade.


MONIKA:  (20-30), velmi sexy a velmi ambiciózní pravá ruka Radana. Ten ji využívá ke korumpování a jako špiónku svých spolupracovníků, klientů, protistran. V podstatě kdekoli se to hodí. Moniku to baví. Čeká si na svou velkou příležitost. Ale zatím si to užívá jako barracuda v akváriu plném vykrmených zlatých rybek.


BABIČKA: (60), maminka Veroniky. Absolutní protipól rigidního pana profesora. Mystická, esoterická. Někdy působí jako čarodějnice (ta dobrá ovšem). Vykládá si tarot a čte z ruky. Jako hobby.


ROLE A OBSAZENÍ:


1.  MAREK - TÁTA – MARTIN DEJDAR
2. VERONIKA – LINDA RYBOVÁ, MARKÉTA PLÁNKOVÁ
3. RADAN – MAREK VAŠUT
4. DĚDA – PETR ŠTĚPÁNEK, MARIÁN LABUDA
5. BABIČKA – NAĎA KONVALINKOVÁ, KVĚTA FIALOVÁ
6. PÁJA – ALEŠ HÁMA
7. SYN TOMÁŠ - FILIP ANTONIO
8. MONIKA - ? – KONKURZ


Premiéra muzikálu Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích 30. 11. v 19:00 hodin v Divadle Broadway


Zdroj: Vánoční zázrak-muzikál.cz
Zdroj foto: Vánoční zázrak-muzikál.cz

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíkto bude velice pěkný
Obrázek uživatelky
profil
Vypadá to moc zajímavě.
Obrázek uživatelky
profil
stále na něj věřím....taky bych šla, pokud bude časSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Bude to určitě moc hezké..SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
zas něco nového ale mám to daleko,tak mám smůlu
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles