Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...

25. 01. 2013 | Moderní bydlení
Patříte k příznivcům vaření na plynu nebo na elektrické varné desce? Obojí má své výhody a s ohledem na moderní technologie a vylepšení, se kterými výrobci bílé techniky přicházejí, jsou nejen účinné a bezpečné, ale i úsporné. Takže ať se řadíte do jakékoliv skupiny, chybu rozhodně neuděláte.

Indukční varné desky – efektivita, bezpečnost, rychlost

Stále populárnějšími se stávají indukční varné desky. Princip indukčního vaření spočívá v tom, že mezi feromagnetickým dnem nádoby položené na povrchu a měděnou cívkou umístěnou pod plotnou vzniká elektromagnetické pole, které vytváří energii, jenž zahřívá dno nádoby podle stupně nastaveného výkonu. Indukční varná deska funguje pouze tehdy, pokud detekuje právě přítomnost kovové nádoby. Magnetické pole se pak soustřeďuje pouze na spodní část nádoby, takže zbývající část nádoby a varné desky si zachovává teplotu okolního prostředí. Navíc, každá zóna se Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...aktivuje opouze pokud má nádoba odpovídající rozměr. Tak je zabráněno zapnutí varné zóny pokud je na ní položený jiný kovový předmět (např. nůž).
 
Nespornou výhodou indukční varné desky je také její schopnost reagovat velmi rychle a tudíž možnost dosáhnout značné úspory elektrické energie a časové úspory až 40 %.  „Dva litry vody uvaří o několik minut rychleji než klasická sklokeramická deska, pokud výkon snížíte či zvýšíte, změnu pocítíte okamžitě a doba chladnutí varné zóny se ve srovnání se sklokeramikou zkracuje až o téměř 20 minut. S indukcí je možné regulovat teplotu s přesností téměř na 1°C,“ uvedla Martina Křižáková, produktová specialistka. Povrch varné desky se navíc nerozpaluje, tekutiny vyteklé z hrnce se tak nepřipalují na plotnu a celková údržba desky je snadnější.

Plynové varné desky

Výrobci bílé techniky nezapomínají ani na milovníky vaření na plynu. Plynové varné desky jsou inovovány, doplňovány o nové technologie a bezpečnostní prvky, snadnější je také jejich ovládání včetně automatického zapalování a pojistky proti zhasnutí plamene a údržba.

Unikátní patent je založen na technologii přímého plamene Direct Flame. Hořák, který se skládá z jednoho kusu a velkého množství malých otvorů, umožňuje vertikální šíření plamene a ve srovnání se standardnímí hořáky s radiálním rozvodem distribuují teplo rovnoměrně, zkracují dobu vaření a snižují spotřebu energie. Pokrmy jsou ohřívány rovnoměrně a nepřipalují se na okrajích v porovnání se standardními hořáky a výsledky vaření jsou tak dokonalé a chutné. „Laboratorní zkoušky ukázaly, že s novým hořákem se čas potřebný pro uvaření vody zkrátil až o 20 %, než vyžaduje tradiční hořák se stejným výkonem. Díky výjimečnému výkonu došlo ke snížení spotřeby plynu o 22 %,“ doplňuje Martina Křižáková.

Zdroj, foto: Indesit

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...:

Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...
Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...
Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...
Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...
Varné desky – plyn nebo indukce? Záleží jen na vás...
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Indukci používám už skoro dva roky a neměnila bych. Nemůžu si stěžovat. Můžu jen doporučit.
Obrázek uživatelky
profil
Pokud na dně hrnce drží magnet tak je nádobí vhodné.Obyčejné,smaltované jde všechno a pozor u nerezu.Ale magnet funguje na 100%.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
uvažuji o koupi,jen by mě zajímalo jestli musí být nějaké speciální hrnce.Může mi někdo poradit díkySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Indukce vítězí má plno výhod je nejlepší.Mám jen výborné zkušenosti.Používám asi 5 let.Doporučuji!!
Obrázek uživatelky
profil
již několik let na indukční varné desce a jsem moc spokojená.udělala jsme dobře,že jsem vyměnila za plynový sporák.vřele doporučujiSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky