Český Slavík Mattoni 2014 zná své vítězeČeský Slavík Mattoni 2014 zná své vítěze Nová pohádka Tři bratři Nová pohádka Tři bratři Školní rok a prázdniny 2014/2015Školní rok a prázdniny 2014/2015 Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá Žena na Facebooku
Kategorie
Vánoce v kuchyni
Soutěžte s námi
o 300 skvělých výher
do startu zbývá
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.12. 2014
Dnes má svátek Šimon
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Jak zdravě zhubnout? Nechte si vytvořit dietní plán – dietní jídelníček na hubnutí výživovými poradci centra Wellnessia.
Nabízíme lázeňské pobyty a wellness procedury pro vaši relaxaci.

Velikonoční pohádka o vrbě a ježkovi

10. 04. 2009 | Povídky, příběhy

Byla jednou jedna vrba. Byla velmi stará a mrzutá, protože z ní každý rok o Velikonoce řezali kluci proutí na výrobu pomlázek. Nikdy nepustila žádné zvířátko do své dutiny, a tak ji nikdo neměl rád.

Jednoho větrného dne k ní přihopkal králík Honzík.
Zeptal se vrby: "Vrbo, vrbičko! Že by se v tvé dutině našlo místečko? Pro jednoho malého králíčka. Prosím! Když mne neschováš, asi ulítnu! Už teď mám rozcuchaný kožíšek!"

Jenže vrba králíka Honzíka nepustila. Zatarasila mu vchod svým hustým proutím. Králík Honzík tam ještě chvíli stál, do té doby, než ho odfoukl vítr.
Vrba neprojevila ani trochu lítosti ze smrti králíčka.

Za týden přišli kluci a skoro celou vrbu ořezali. O dva týdny později přišel ježek. Ptal se vrby, zda se může ubytovat v její dutině. Vrba sice nechtěla, ale chybělo jí proutí, tak se nemohla ubránit. Ježek Vít poděkoval vrbě, že tam může bydlet a hned se v dutině vrby ubytoval.

Když si Vít dutinu vystlal a nastěhoval tam své zásoby, dodal vrbě : "Vrbo, nebuď nabručená, já ti tu budu dělat společnost! A za odměnu ode mne dostaneš dárek!"

Za půl roku se vrba ptala ježka na dárek, ježek řekl: "Dárek dostaneš až příjde pravý čas!" Vrba z toho nebyla moudrá, ale o dárek stála, tak ještě nějaký čas si na něj počká.

Další rok o Velikonocích šli kluci zase k vrbě pro proutí, jenže jakmile jeden kluk uřezal první proutek, ozvalo se dunění a funění. Samozřejmě, že ty zvuky dělal ježek ukrytý ve vrbě, ale kluci to nevěděli. Kluci se polekali , že tam je vodník a utekli rychle pryč. Nikdy se tam už neodvážili.

Tak vrba dostala od ježka ten nejlepší dárek!

Autor: KListicka


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
krásná a úsměvná !
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles