Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Velká kniha keltské astrologie

27. 09. 2010 | Knižní tipy
Název knihy: Velká kniha keltské astrologie
Autor: Helena Paterson
Nakladatelství: Allpress
Esoterika a duševní harmonie
Rok vydání: 2009
Rozměry: 205 x 135 x 31 mm
Počet stran: 308 str.
vázaný výtisk, pevné desky
Cena: 269 Kč

Jistě znáte své znamení zvěrokruhu, ale víte také, ve kterém měsíčním znamení jste se narodili? Keltská měsíční astrologie je propracovaný systém věštění, který odhaluje o našem nitru a vyhlídkách do budoucnosti daleko víc než tradiční astrologie. Přehledná publikace podrobně probírá všech třináct měsíčních znamení a určuje posvátné stromy, zvířata a archetypy, které k nim patří.


Ukázka z knihy Velká kniha keltské astrologie:


Velká kniha keltské astrologie

„Během mnoha putování Keltů po starověkém světě je stále zřejmější, že Keltové přejímali od Egypťanů, Mezopotámců a Řeků mnoho vědomostí o astronomii spolu s příslušnými mýty. Keltové vždy používali lunární kalendář a zvěrokruh podobný tomu ranému egyptskému, ale založený na třinácti lunárních měsících o osmadvaceti dnech plus jedním vloženým dnem známým jako „nepojmenovaný den“, což představovalo celkem 365 dní. Věděli také o nepřesnosti čtvrtiny dne vyžadující přidání jednoho dne každé čtyři roky. To dokázali přesně vypočítat používáním mnoha starých kamenných kruhů, které objevili po příchodu do Británie a Irska.
Druidismus, náboženství všech keltských kmenů, se začal rychle rozvíjet spolu se Stonehenge představující centrální křižovatku uctívačů Slunce a Měsíce na severní polokouli. Jeho počáteční struktura z doby kolem roku 3200 př.n.l. byla vybudována zhruba ve stejném čase jako stavby nových chrámů v Thébách v Egyptě, které představovaly splynutí kultů Slunce a Měsíce. Stonehenge také vznikalo coby solárně/lunární astronomický chrám jak pro uctívání, tak pro kulturní sjednocení. Druidové je znali jako „Cathoir Ghall“ nebo „Cor-Gawr“, kde kořen slova Cor je synonymem slova Gorsedd neboli trůn a Awr znamená časový nebo záznamník. Prvními kněžími spojovanými se Stonehenge byli vyznavači „kultu mrtvých“, což velmi připomíná kult Usira a Sutecha ve starověkém Egyptě. Když sem dorazili Kelti, kteří byli důvěrně obeznámeni s rituálním lunárním rokem zaznamenávajícím narození a smrt slunečních králů a bohů, možná je toto starodávné kněžství naplňovalo posvátnou hrůzou.“Tuto knihu koupíte v knihkupectví a na internetové stránce nakladatelství Alpress.

ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky