Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vinaři - Podle úspěšného seriálu televize Prima

6. 01. 2015 | Knižní tipy
Název knihy: Vinaři
Nakladatelství: Ikar
Datum vydání: prosinec 2014
Vázaná vazba
Formát: 135 x 206 mm
Počet stran: 512
Cena: 314 Kč

Křetice jsou malá jihomoravská víska, ve které se tak trochu zastavil čas. Hospoda tu není. Pivo nikdo nepije. Víno má každý buď vlastní, nebo jde ochutnat sousedovo, aby poradil a pochválil. Jak to tak bývá, některé rodiny jsou spřátelené, jiné ne, což se týká i dvou nejvyhlášenějších vinařů v Křeticích: malovinaře Pavlíčka, který má nejlepší víno v okolí, a jeho největšího konkurenta Vlčka.

Vinaři - Podle úspěšného seriálu televize PrimaKdyž přijede Pavlíčkova dcera Kateřina se svými skoro dospělými dětmi Petrou a Buddym popřát dědovi k pětašedesátým narozeninám, nikdo z nich netuší, že se jim pobyt v Křeticích nenadále protáhne… Letní prázdniny přinášejí jeden zážitek za druhým. Když dorazí do Křetic jako každé léto Kladeňáci, málem padne celá vesnice.

Tradiční Křetický košt musí zase doprovázet pořádná bitka. Všichni se také povinně účastní tradiční Tour de burčák, která je zpravidla bez favoritů. Vítězem je ten, kdo přežije. A jak dopadne Hasičský pohár Pavlovicka? Objeví v sobě Křetičtí odvahu postavit se znesvářeným Mušovákům?

Ukázka z knihy Vinaři:


„Tomicův zpovědní zápisník…“ zašeptá Kateřina. „Kam s tím jdeš?“
„No kam, donesu ho Tomicovi,“ odsekne Stázi.
„Tak dobře, vrať mu ho, ale předtím se podíváme alespoň na jednu stranu... To mi neříkej, že nejsi ani trochu zvědavá...“ svádí ji Kateřina.
„Strašně...“ vydechne Stázi, „ale je to hrozný hřích!“
„No a? Od čeho je zpověď?“ Teď zhřešíme, zítra olitujem a hotovo. Nechceš vědět, proč Mládkovou nechal manžel? Jestli ho doopravdy podvedla, bude to tam. Možná se konečně dovíme, odkud má Rešetková perlovej náhrdelník. A co má starej Škorec ve sklepě? Proč šla mladá Javorová na devítiměsíční dovolenou k tetě, když se spustila s Anderčíkem, aha? A co když najdem, kdo otrávil Marice slípky...? Mami, v tom deníku jsou všechny výživný klepy z celejch Křetic a okolí. Možná i z celýho okresu. Znáš Tomicu, je měkkej. Určitě si k němu všichni chodí pro laciný rozhřešení...“ vychrlí na matku Kateřina.
Stázi sama se sebou svádí nelehký vnitřní boj. Váhá, obrátí se ke Kristovi na kříži. „Teď už vím, jak ti muselo být na poušti...“

Knihu Vinaři koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách Bux.cz.

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Vinaři - Podle úspěšného seriálu televize Prima:

Vinaři - Podle úspěšného seriálu televize Prima
Vinaři - Podle úspěšného seriálu televize Prima
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !