Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.11. 2017
Dnes má svátek Albert
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Virové pohlavní choroby

4. 01. 2011 | Nemoci

2. virové pohlavní choroby

HERPES VIRUS

Jedná se o vysoce nakažlivou infekci. Existují dva druhy tohoto viru – HSV1 a HSV2.

První z nich, tedy HSV1, je zodpovědný za vznik oparu na rtech. Opar se může objevit také na jiných částech těla na kůži. Po odeznění zůstává tento virus v organismu člověka a v závislosti na tom, co jej spouští, se může znovu objevit. Mezi tzv. Spouštěče tohoto viru patří stres, horečka, ale třeba také opalování. K jeho přenosu dochází prostřednictvím slin.

Druhý typ, tedy HSV2, jinak též genitální herpes vyvolává genitální opary. Jde o sexuálně přenosnou nemoc a opary se objevují na žaludu penisu, v oblasti stydkých pysků a kolem řitního otvoru.

LÉČBA: Na tento virus v současné době bohužel neexistuje žádná cílená        léčba. Lze pouze zmírnit jeho příznaky. Nejčastěji se k tomu používají prostatika.

 

HIV – AIDS

            Tato nemoc, kterou způsobuje virus HIV (Human Immunodeficiency Virus), se jmenuje AIDS (Aquired Immune Deficiency Syndrom). Jedná se tedy o syndrom získaného selhání imunity.

            Virus HIV napadá zejména jednu skupinu bílých krvinek, T-lymfocity, a oslabuje tak lidský organismus, který se stává náchylným k řadě dalších onemocnění – infekčních a nádorových. V bílých krvinkách se množí a později je ničí, čímž se snižuje jejich počet v lidském organismu. Výrazný pokles těchto krvinek pak vede k selhávání imunitního systému člověka a následně k rozvoji nemoci AIDS.

            Člověk nakažený virem HIV, resp. nemocí AIDS, nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Mluvíme o tak zvané bezpříznakové fázi nemoci. Ale v tomto období může takto postižený jedinec nakazit další osoby ve svém okolí. Dle současných znalostí vědy nelze s určitostí říct, kdy, po jaké době u postižených dojde k rozvoji nemoci. K rozvoji některých příznaků dochází po 10 až 15 letech od nakažení, přičemž rozvoj nemoci AIDS ovlivňuje celá řada faktorů, jako např. původní obranyschopnost postiženého, životní styl – schopnost vyrovnávání se se stresem, stravovací návyky apod. Zásadní roli v rozvoji této infekce hraje především včasná a účinná léčba.

            Virus HIV se přenáší tělními tekutinami, tedy krví, spermatem, poševním sekretem a v neposlední řadě také mateřským mlékem.

Pro prevenci je nutné dodržovat následující:

            A … abstinence

            B … „be faithful“ - být si navzájem věrný

            C … chraň se kondomem

            Test na HIV si lze nechat udělat ve většině zdravotních ústavů v ČR (kde si jej však zaplatíte z vlastních zdrojů), dále je pak možné nechat si test udělat u svého obvodního lékaře, příp. sedmi AIDS centrech bývalých krajských měst (v tomto případě hradí test zdravotní pojišťovna).

 

Zdroj: Wikipedie, Centrum celostní mediciny, 004.cz, sexus.cz, Národní program boje proti AIDS v České republice

 

Zemcakovaa - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
AIDS je pohroma, ktorej sa ale dá predchádzať
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles