Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vybíráme interiérové zrcadlo

22. 12. 2010 | Moderní bydlení

To, že je dnes zrcadlo součástí téměř každé domácnosti, asi není třeba zdůrazňovat. Ne každý se však při jeho koupi zamyslí nad tím, jak bude jeho nový, vždy upřímný člen domácnosti korespondovat s interiérem, a to jak esteticky, tak funkčně.


Stále ještě se při návštěvách u známých můžeme podivit nad tím, jak nečekané výtvory mohou vzniknout nevhodným sladěním interiéru s doplňky. Stát se to může velmi snadno každému - ve výloze se vám ukrutně zalíbí gigantické zrcadlo 2x2 metry v zářivě červeném rámu s neonovými jeleny, které rozhodně musíte mít.


zrcadloTakže si ho koupíte, protože je strašně originální.  Ze snu vás probudí až jeho instalace do secesní koupelny 1x1, stržená nosná zeď a tříštivá zlomenina nártu. Abychom předešli více či méně dramatickým postupům, držme se následujících rad - tedy co všechno zvážit při výběru zrcadla do vašeho interiéru.


Specifický prostor vyžaduje specifické zrcadlo


Jiná kritéria budeme řešit u zrcadla do koupelny,jiná do ložnice a jiná do předsíně. Každé plní trochu jinou funkci a každé také musí splňovat určité požadavky. Specifickou úlohu mají zrcadla koupelnová, která jsou také vystavována největší zátěži v podobě teploty a vlhkosti. Z tohoto důvodu je dobré zvážit, zda všechny materiály na zrcadle těmto „živlům“ odolávají.


Například neošetřené dřevo má tendenci ve vlhku hnít, snadno se na něm vyskytne i plíseň. Případné kovové komponenty pak mohou podléhat korozi. Koupelnové zrcadlo tedy musí kromě vašich estetických představ splňovat i značné nároky na odolnost. Je tedy dobré poradit se přímo s odborníkem, který je schopen vám doporučit, jaké materiály jsou pro koupelnové zrcadlo vhodné.


Je-li pro Vás obměna interiéru hobby, určitě si do koupelny pořiďte zrcadlo upevněné na skrytých úchytech, které můžete kdykoliv snadno vyměnit jako obraz. Pokud však po protrpěné rekonstrukci nechcete řemeslníka a vrtačku ani vidět, zvolte zrcadlo na míru vlepené do vynechaného prostoru mezi obkladačkami. Na jeho přilepení vždy použijte neutrální silikon a velmi pečlivě utěsněte neutrálním silikonem spáru mezi obkladem a zrcadlem. Pak Vám zrcadlo bude dobře sloužit dlouhá léta" říká Lucie Hronová.


U koupelnových zrcadel jsou také velmi častým požadavkem osvětlení či odkládací plocha na zubní kartáčky či líčení. I zde vychází v Amirru zákazníkům vstříc designovými kousky v podobě zrcadel s integrovanou poličkou či se zabudovaným osvětlením. Pro náročné jsou k dispozici i zrcadla s dotykovým senzorem.


U zrcadel do předsíně zase obvykle vyžadujeme, aby zobrazilo celu naší postavu. Pokud nemáme k dispozici dostatek místa, je určitým řešením zrcadlo integrované do dveří šatní skříně (dobře vypadá například ve skříni vestavné). Zde bychom si opět měli dát pozor na prostor – zrcadlo by mělo být umístěno tak, abyste od něj mohli být v dostatečné vzdálenosti a viděli tak svou postavu celou.


Pokud je zeď či skříň přímo naproti jiné zdi, moc toho ze sebe patrně neuvidíte. Zvolit můžete rovněž zrcadlo, které stojí v prostoru, a to zejména v případě, že ho máte kam dát. Neopomenutelnou funkcí zrcadel je také jejich schopnost opticky zvětšit prostor, což zrovna v případě velkého předsíňového zrcadla platí dvojnásob. Využít ji můžeme i v koupelně, která často nedostatkem prostoru trpí.


V ložnici se pak při výběru zrcadel nekladou téměř žádná omezení. Zde není třeba splňovat výraznější nároky na materiály, je tedy možné oddat se zcela vašim estetickým představám a přáním. Vhodné je však umístit zrcadlo tam, kde je dostatek denního světla. Kromě nástěnných zrcadel je možné zpestřit i dalšími typy. Vhodné je i již zmíněné „skříňové“ zrcadlo, které vám poslouží stejným způsobem jako v předsíni, ti hravější si mohou umístit zrcadlo na strop, fantazii se zde meze nekladou.


Vhodné sladění


zrcadloCo je však stejně důležité jako funkce zrcadla, je i jeho estetičnost a vhodná kombinace s interiérem a ostatními bytovými doplňky. V obchodě se vám může líbit ledacos, ovšem při výběru něčeho relativně stálého, jako je zrcadlo (pokud se ho tedy nerozhodnete cíleně zlikvidovat), je třeba brát ohledy i na to, jak bude působit s vaším interiérem jako celek.


Těžko si lze představit kombinaci starožitného obývacího pokoje, kterému vévodí hypermoderní kus s plastovým rámem. Všímejme si tedy i maličkostí, se kterými může zrcadlo zajímavě korespondovat a vytvořit tak záměrnou symbiózu materiálů a barev. Jsou vaše zdi bílé a prázdné? Rozbijte velkou plochu zrcadlem s výrazným rámem, který místnost citelně oživí a rozveselí. Vyznáváte přírodní či venkovský styl? Vsaďte na zrcadlo s dřevěným rámem ideálně v přírodní úpravě bez barevného nátěru.


Do starších domů a bytů se starožitným nábytkem se zase hodí zrcadla s kovovým či dřevěným vyřezávaným rámem, které mohou mít různou povrchovou úpravu v závislosti na vašem nábytku apod.  Pokud máte rádi minimalismus, jsou pro vás tou pravou volbou zrcadla s hliníkovým rámem, která mohou být nenápadná, avšak působí elegantním, nevtíravým dojmem, stejně jako zrcadla bez rámu. Ta se osvědčují i tam, kde je interiér „přehlcen“ jinými prvky a výrazné zrcadlo by prostor ještě více zatížilo.


Nezapomínejme na nejmenší


Samostatnou kapitolou je soužití zrcadla a dětí. Zvláště pro ty nejmenší je zrcadlo velká legrace a v pozdějším období u něj tráví jak holky, tak kluci poměrně výraznou část dne. I v dětském pokoji je tedy místo pro takové zrcadlo, které prostor zpestří a zároveň odolá případným pokusům se rtěnkou či gelem na vlasy.


Ideální jsou proto zrcadla asymetrických tvarů, například zvlněná po stranách případně s barevným rámem dle přání malého majitele či majitelky. Oblíbená jsou rovněž zrcadla s „tetováním“, resp. s potiskem.Neměli bychom opomíjet ani stránku bezpečného upevnění zrcadla. Zvláště pokud máte malé děti, dbejte na to, aby zrcadlo stálo/viselo pevně na svém místě, ideálně z dosahu chtivých ručiček. 


Zdroj: Amirro.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Vybíráme interiérové zrcadlo:

Vybíráme interiérové zrcadlo
Vybíráme interiérové zrcadlo
Vybíráme interiérové zrcadlo
Vybíráme interiérové zrcadlo
Vybíráme interiérové zrcadlo
Vybíráme interiérové zrcadlo
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
o těch vlnkách taky uvažuju....Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
može to byť paradny doplnok
Obrázek uživatelky
profil
do spálne zrkadlo nepatrí
Obrázek uživatelky
profil
do koupelny jsme si vybrali zrcadlo s led osvětlením
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků