Dětský den 2018 - kam vyrazit na akce a soutěže pro dětiDětský den 2018 - kam vyrazit na akce a soutěže pro děti Víte, kolikátého je Den otců v roce 2018?Víte, kolikátého je Den otců v roce 2018? Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 27.05. 2018
Dnes má svátek Valdemar
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vybíráme podlahovou krytinu: Podle čeho se orientovat?

2. 09. 2017 | Rekonstrukce
Podlaha je důležitým prvkem každého interiéru. Ovlivňuje jeho vzhled a atmosféru celé místnosti, ale nejen to. Musí také odolávat každodenní zátěži plynoucí z pohybu lidí, nábytku, hraní dětí a tlapek domácích mazlíčků. K tomu přidejte občasné vylití pití nebo jiné nečistoty a je předem jasné, že výběr kvalitní, funkční a zároveň designově atraktivní krytiny není lehký úkol. Čím se řídit, abyste záhy nelitovali?

Jak vybrat tu správnou podlahu?

To je otázka, kterou si zákonitě položí každý, kdo staví, rekonstruuje či jen zvažuje výměnu podlahové krytiny. Zvolit podlahu tak, aby se líbila, jen tak neokoukala a zároveň bezpečně a dlouho sloužila, vyžaduje základní orientaci a informovanost. Nejde totiž o žádný interiérový doplněk, který může být kdykoli rychle vyměněn za jiný. Má-li podlaha vydržet dlouho, její výběr nemůže být nahodilý a uspěchaný.

podlahová krytinaPodlaha jako investice


Podlaha významně ovlivňuje komfort v místnosti a atmosféru, proto její výběr berte jako dlouhodobou investici, u níž musíte dobře zvážit kvalitu a vzhled. Podlaha se nemění tak snadno jako doplňky nebo barva stěn, proto raději volte neutrálnější barvy, které se lépe přizpůsobí různým barvám v interiéru, použitým na stěnách nebo bytových doplňcích. Při výběru berte v potaz celkový vzhled interiéru. Trh v současnosti nabízí nepřeberné možnosti. Dekor či strukturu dřeva můžete například najít v nabídce výrobců keramické dlažby, vinylu, linolea či PVC krytin. Dejte také na vlastní pocity. Na každého mohou přírodní materiály jako dřevo či korek působit jinak a jinak zase materiály s umělým charakterem jako laminát a vinyl.

Důležitou roli hraje také barevný odstín. Menší a tmavší místnost opticky rozjasní světlejší barva podlahy, zvláště pokud stěny zvolíte ve světlejším odstínu. Světlé barvy totiž odrážejí světlo. Tmavé podlahy zase budou lahodit zejména milovníkům kontrastů. Pokud tmavou podlahu zkombinujete se světlými stěnami, zdůrazníte přirozenou strukturu jednotlivých lamel.

Čištění a údržba


Při výběru podlahy myslete také na péči o podlahu a její čištění. Na dřevěných podlahách příliš neulpívá prach ani špína, jen je třeba pravidelně je zametat a vysávat. Spíše než mokré čištění je vhodnější suchý či sprejový způsob. To samé platí pro laminátové podlahy. Ty vinylové snadno očistíte běžným smetákem, vysavačem nebo vlhkým mopem. Na čištění používejte neagresivní čisticí prostředky a na podlaze nikdy nenechávejte kaluže vody.

Pokládka je základ úspěchu


Nehledě na to, jakou podlahu vyberete, vždy musí být položena na kvalitním a suchém podkladu. Aby podlaha byla bezpečná, bez nerovností a vydržela dlouhé roky, ovlivňuje do velké míry nejen samotná pokládka, ale také kvalita podkladu. To je základní předpoklad pro všechny typy podlahových krytin. Podklad vždy musí být pevný, rovný a suchý. Každá větší nerovnost nebo hrubá nečistota se v průběhu let užívání může nenávratně promítnout do stavu a vzhledu vybrané podlahy a narušit její strukturu. Vždy je proto lepší obrátit se na odborníky ve specializovaných prodejnách, kteří vám dokáží poradit s výběrem a zvolenou podlahu také odborně položit. To je pro kvalitní a pohodlné bydlení základ.

Zdroj, foto: Koberce Trend

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
máme v celém bytě plovoucí podlahu
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Peníze