Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.02. 2018
Dnes má svátek Petr
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vyrob si sama – čistítko k mobilu

22. 10. 2010 | Vyrob si sama

Bez mobilu ani ránu! A mobil bez přívěsku? Vyloučeno! V obchodech je sice podobných cetek nepřeberné množství. Mají ovšem dvě nevýhody. Jednak jsou trochu předražené, druhnak to nejsou originály. Pokud si se mnou vyrobíte "Houbíka," získáte nepřehlédnutelný originál za cenu lidovou.

Přesnou kalkulaci jsem sice nedělala, ale náklady odhaduji tak na dvacetikorunu. Navíc tento přívěsek uplatníte při čištění displaye mobilu. Nedejte tedy na slova mého bratra, že je to k ničemu. Jedná se o záležitost ryze praktickou. Předpovídám, že z "Houbíka" se stane "must have" číslo jedna letošní sezóny. Možná, že ho i okopírují příčinliví Číňané a k nám do Evropy jich pošlou několik kamiónů.

V té době už ovšem budete mít vy svého Houbíka dávno na mobilu. (V tuto chvíli bych ráda podotkla, že proti Číňanům nic nemám. Naopak k čínské kultuře mám obdiv, což jsem jistě dokázala vyrobením sady šperků z čínských mincí pro štěstí. Ovšem poté, co jsem na jedněch čínských stránkách viděla "Ježka v kleci", by mě ani okopírování Houbíka nepřekvapilo.)

 

Závěrem mého motivačního úvodu dovolte, abych podotkla, že podobnost "Houbíka" s jedním hrdinou amerického animovaného seriálu je pouze neúmyslná a náhodná. Takže si prosím připravte novou houbičku na nádobí (původně měla být žlutá, ale tu už někdo použil, proto je Houbík modrý), voskovanou bavlněnou šňůrku (nemáte - li, tak
jakoukoliv jinou šňůrku či provázek přiměřené síly), plastová očka (ptejte se po nich v galanterii) a poutko na mobil s karabinou (nemusí být). Dále budete potřebovat žiletku, jehlu s velkým očkem, sekundové lepidlo, nůžky a pinzetu. Nejprve si z houbičky na nádobí vyřízněte kvádřík. Můj Houbík má rozměry    3  x 2, 5 x 1 cm, ale vy se s tím
moc neměřte a třemi ráznými a plynulými pohyby si prostě uřízněte Houbíka velkého dle libosti. Šňůrku si navlečte do jehly a provlečte skrz houbičku asi v polovině její boční stěny.

Na každé straně houbičky nechte aspoň 5 cm, aby se vám pak dobře uzlovalo. Obdobně propíchněte houbičku i zespodu nahoru, jen jehlu vpíchněte trochu blíže k pravému či levému boku Houbíka. Nad houbičkou navlékněte očko s karabinou a poté propíchněte houbičku shora dolů, tentokrát trochu blíže druhému boku. Pokud nemáte orginální závěs k mobilu s karabinkou, tak prostě nad Houbíkem uděláte větší očko, které později zajistíte pevným uzlem. Sice to nebude vypadat tak profesionálně, ale účel
to splní a aspoň nehrozí, že si při čištění poškrábete mobil kovovými součástkami závěsu. Na každé okončetině Houbíka udělejte dva uzly. Jeden těsně u houbičky, aby se šňůrka neposunovala a druhý na konci šňůrky. Zbytky šňůrek odstřihněte. Nakonec kápněte dvě malé (opravdu malé!) kapky sekundového lepidla na místa, kde bude mít Houbík oči. Očka umístěte na kapky lepidla pomocí pinzety. Pozor, ať si ji k houbičce nepřilepíte. A tím máme hotovo.

 

Zbytek houbičky určitě nevyhazujte, protože, jakmile váš Houbíkem ozdobený mobil uvidí okolí, budete jich muset vyrobit hned několik dalších. Tím "jich" myslím pochopitelně "Houbíků," protože výrobu mobilu si probereme až někdy příště.

Verča27 – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
taky čistím tím co je po ruce a stačí mi to SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
ať si lidé ťukají ostošest. Myslím, že lidé dělají mnohem podivnější věci, ne?
Obrázek uživatelky
profil
ale pro sebe - asi by lidi dělali ťuk-ťuk, Smajlíkale jinak dobrý, mě by to nenapadlo ani náhodou Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
já čistím made in cojeporuce
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík ale já zůstanu přece jen u toho svého čistítka made in kofola...
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles