Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Výstava Voda nad zlato

14. 06. 2011 | Kultura
Výstava fotografií Alžběty Jungrové Voda nad zlato bude v pražských Žlutých lázních ke zhlédnutí od 10. do 26. června. Fotografie zachycují aktuální problémy v Etiopii, jedné z nejchudších zemí světa. Každodenní realita je zde bezprostředně ovlivňovaná nedostatkem čisté pitné vody. V říjnu bude výstava instalována na Přírodovědecké fakultě v Olomouci a v listopadu a areálu VŠE v Praze. Vernisáž proběhne 10. června od 17hodin.

Víte, co se stane, když v Etiopii dlouho neprší? Nebo jak daleko musí Afričanky chodit pro vodu? I o tom je výstava VODA NAD ZLATO, která se koná v rámci kampaně Cena vody. Tu vede informační sekce společnosti Člověk v tísni Rozvojovka. Fotografie pořídila letos na jaře Alžběta Jungrová. „Byla to má druhá cesta do Etiopie, tentokrát v těsné spolupráci s Člověkem v tísni. Projeli jsme zemi až na hranice se Súdánem, kde je problém s nedostatkem vody nejhorší. Snímky ukazují smutnou etiopskou realitu,“ říká autorka fotografií.

vystava-voda-nad-zlatoSoučástí výstavy jsou i informační bannery o pěstování květin a bavlny v rozvojových zemích. Právě kvůli tomu totiž vysychá řada důležitých zdrojů pitné vody, např. jezero Naivasha v Keni.

Kampaň CENA VODY zahájila ROZVOJOVKA, informační sekce společnosti Člověk v tísni, v roce 2010. Cílem je informovat českou veřejnost o globálních problémech s nedostatkem a špatnou kvalitou vody v rozvojových zemích., Záměrem je, aby se česká veřejnost mohla sama aktivně zapojit do řešení těchto problémů a pochopila je v souvislostech.  Pomoci se totiž dá nejen formou přímé finanční podpory rozvojových projektů, ale také nepřímo změnou svého spotřebitelského chování či zapojením se do veřejné debaty.

Každých 20 sekund zemře na světě jedno dítě na nemoci spojené s nedostatkem čisté vody - za rok celkem 1,8 milionů dětí ve věku do pěti let. 900 milionů obyvatel planety nemá přístup k nezávadné pitné vodě. Ročně zemřou 2,2, milionů lidí na průjmová onemocnění způsobená špinavou vodou. To je více než na malárii nebo AIDS.

Voda je bezesporu jedním z nejcennějších zdrojů planety nezbytných pro lidský život. Přístup ke kvalitní pitné vodě je základním lidským právem a je základním předpokladem udržitelného rozvoje a odstranění chudoby. Přesto její zdroje nenávratně mizí, a to také kvůli spotřebitelskému chování obyvatel vyspělého světa a postupné klimatické změně způsobené skleníkovými plyny. (více na www.rozvojovka.cz)

Vernisáž výstavy proběhne 10. června od 17 hodin v Praze 4 Podolí, ve Žlutých lázních. Vystoupí hudební a taneční skupina TiDiTaDe a po celé odpoledne bude k dispozici informační stánek Rozvojovky.

Na vernisáži společnost Člověk v tísni také zahájí kampaň STOP DĚTSKÉ PRÁCI. Její součástí bude i prodej triček z organické bavlny a s certifikátem Fairwear Foundation.Ten mimo jiné zaručuje, že trička nevyráběly děti. (více na www.stopdetskepraci.cz)

Alžběta Jungrová
Zájem o životní osudy lidí přivedl fotografku Alžbětu Jungrovou k žánru dokumentu a reportáže. Za netradičními tématy cestuje po celém světě. Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy, narkomany na afghánsko-pákistánské hranici nebo trávila dny s indiány kmene Nukak Maku v kolumbijské džungli.

Na přehlídce Czech Press Photo v  roce 2008 získala za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích čestné uznání a za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Stejnou cenu obdržela i v roce 2009 za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši.

Místo konání výstavy (10. 6. – 26. 6. 2011)
Žluté lázně
Podolské nábřeží 3/1184
140 00 Praha 4 – Podolí

Zdroj: Rozvojovka

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Článek opravdu k zamyšlení....Děkuji
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků