Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vytvořte si funkční svalový korzet páteře za 16 minut cvičení doma!

19. 01. 2015 | Fitness
Posilování svalového korzetu páteře by měl být základem tréninku každého sportovce, který se chce cvičení věnovat delší dobu. Začátečníci, pokročilí i profesionální sportovci by měli věnovat posilování hlubokých svalů kolem páteře patřičnou pozornost. Ať už je vaše výkonnost a tréninkové cíle jakékoli, posilováním CORE (= hluboké svaly kolem páteře) předcházíte poraněním pohybového aparátu a připravujete tělo pro větší zatížení.

V tomto článku problematiku CORE (tedy svalů kolem páteře) rozebereme podrobněji. Abychom vám ve vašem cvičení pomohli, natočili jsme také instruktážní cvičební video, ve kterém důkladně posilujete všechny vrstvy a partie svalového korzetu páteře.

CORE - hluboký stabilizační systém páteře


CORE - hluboký stabilizační systém páteře1) Kdy se hluboké svaly páteře posilují?

Jak již z názvu vyplývá, hluboké svaly korzetu páteře jsou rozloženy podél páteře od shora až dolů. Můžeme je rozdělit na přední část (hluboké břišní svalstvo), zádní část (hluboké zádové svalstvo) a boční část (složená z části hlubokých svalů břišních a zádových).

CORE můžeme posilovat dvěma základními způsoby - ve vertikální poloze a v horizontální poloze.
Ve vertikální poloze se svaly do pohybu zapojují vždy, jakmile držíme vzpřímenou polohu těla. Stimulovat více tyto partie můžeme snižováním oporové plochy, použitím nestabilních podložek, zavřením očí.
V horizontální poloze stimulujeme tyto partie obměnami v podporech a vzporech ležmo. Můžeme hluboké svalstvo posilovat statickými výdržemi, dynamickými přechody do různých poloh a taktéž využitím nejrůznějších balančních a funkčních pomůcek.
V našem cvičebním videu jsou cviky na CORE dynamické, v horizontálních polohách, bez využití pomůcek a vhodné ke cvičení doma.


2) Postavení segmentů vašeho těla

Základní pravidla pro postavení částí vašeho těla jsou:
 - hlava se nepředsouvá a je v prodloužení páteře
- ramena jsou stažená směrem k hýždím a mírně dozadu
- pánev je v mírném podsazení, bedra nejsou prohnutá
- kolena jsou rovně, nevyklání se do stran
- chodidla jsou přímo, nevytáčí se dovnitř ani vně


3) Zvolení obtížnosti cviků

Je velmi důležité, abyste při cvičení CORE našli cviky odpovídající vaší aktuální fyzické kondici. Měli byste být schopni cviky technicky provádět správně a udrželi tělesné segmenty na vhodném místě po celou dobu provádění cviku. Praktickou pomůckou pro zjištění stavu vašich hlubokých břišních svalů, pro vás může být kontrola, zda při cvičení na přední část CORE necítíte spíše bedra. Pokud ano, pak se vraťte o stupínek obtížnosti zpět.

Přeji vám pevnou vůli při vašem tréninku a užijte si cvičení podle našeho instruktážního videa zaměřeného na posilování CORE hlubokého svalového korzetu páteře.


Autor, foto: Mgr. Ondřej Diviš
osobní trenér

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !