Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 25.02. 2018
Dnes má svátek Liliana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vzácní ptáci ČR a návrhy ptačích oblastí

20. 11. 2010 | Zvířátka

Ptačí oblasti jsou součástí evropské soustavy chráněných území Natura 2000. Ta chrání celoevropské přírodní dědictví a proto její vytvoření Evropská komise pečlivě sleduje.

Česká společnost ornitologická ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR vypracovala návrh oblastí ochrany ptactva. Ty měly být do vstupu ČR do EU vyhlášeny jako nová kategorie chráněných území, zřizovaných nařízeními vlády, které budou součástí soustavy Natura 2000. Do práce se zapojily ČSO, pracovníci Správ národních parků, Správ chráněných krajinných parků, okresních úřadů, muzeí apod. Navrženo je 41 ptačích oblastí, pokrývajících 8,9 % rozlohy ČR, které byly v říjnu 2002 předány Ministerstvu životního prostředí a z nichž je již 20 chráněno jako národní parky nebo rezervace. Zbylým 21 územím však hrozí, že budou poškozena či zcela zničena ještě před vyhlášením. Oblasti byly vymezovány z hlediska jejich ohrožení různými faktory, z nichž nejnebezpečnější jsou plánované výstavby dopravních komunikací. Hlavními negativními vlivy dopravy na ptačí oblasti jsou přímé ničení přírodních stanovišť, fragmentace prostředí, usmrcování ptáků vozidly, rušení a znečištění.

Smyslem ptačích oblastí je zajištění ochrany nejvýznamnějších lokalit pro stanovené druhy ptáků a rozšíření jednotlivých ptačích druhů na ostatní lokality. Ptačí rezervace však musí často ustoupit jiným projektům – ekonomicky zajímavělším, jako například před několika lety v Dolní Lutyni, kde dostala přednost průmyslová zóna. Ministerstvo pro místní rozvoj původně požadovalo jen zmenšení ptačí oblasti a vláda zároveň ministerstvu nařídila najít řešení, jak zajistit ochranu vzácných ptáků. Sdružení Arnika a Ornitologický svaz sepsali protestní petice a zvažovali podání žaloby k Evropskému soudnímu dvoru pro porušení směrnic.

 

Agrant - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !