Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.04. 2019
Dnes má svátek Valérie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vzhůru za horskou turistikou a krásou přírody

6. 11. 2018 | Fitness
Horská turistika, běh po horách, trail running, sky running, to vše jsou názvy pro "pohyb po horách". Poslední dobou se těší velké oblibě hlavně proto, že spojuje pohyb, poznávání nových míst, krásu přírody a psychickou relaxaci.

Jak na to?

Začněte pozvolna, na menších horách, objevujte například krásy Brd nebo Lužických hor. Postupem času, když v tomto pohybu najdete zálibu, můžete vyrazit do Alp nebo Himalájí. Zní to nedostupně a šíleně? Věřte, že jakmile tomu popadnete, nespokojíte se jen s několika sty metry. Je to vášeň, je to závislost.

Co přináší pohyb po horách?

horská turistikaChůze či běh po nerovném povrchu je velmi přirozeným pohybem, který dokáže mnohdy napravit nestabilní a oslabené tělo ze sezení v kanceláři nebo v autě. Tím, že pod chodidly nemáte rovný asfalt si musíte neustále dávat pozor kam šlapete a tím pádem automaticky držíte stabilitu. Posilujete tak hluboké svaly ve středu těla, které napomáhají správnému držení těla a ulevují tak od bolesti zad či jiných bolestí, které souvisejí se špatným držením.

Dále chůzí do kopce krásně tvarujete postavu, zpevňujete stehenní, lýtkové a hýžďové svaly, zapojujete a posilujete i svaly dutiny břišní. Zlepšujete si fyzickou kondici, které napomáhá celkově zdravějšímu a hodnotnějšímu způsobu života. Krása hor a čistota přírody blahodárně působí na vaše duševní zdraví.

Vyzkoušejte Nordic Walking

Jedná se zatím o poměrně novou disciplínu, při které se využívají speciální trekové hole, které napomáhají správnému držení těla a zlepšují stabilitu. Jsou využívány širokým spektrem lidí od začátečníku až po zkušené horské běžce, kteří si s nimi pomáhají v terénu, aby předcházeli pádům.


Zdroj: Hervis


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Také už se moc těším na začátek turistické sezóny, letos máme s manželem vymyšlených hned několik zajímavých dobrodružství, takže se na ně už moc těším. Dokonce jsem si přes https://armik.cz/ objednala nové outdoorové vybavení, abych zvládla v přírodě i přespat.
Obrázek uživatelky
profil
Po operaci kyčle jsem šla novou kyčli "vyzkoušet" osm měsíců po operaci do Mikulova. Kdo zná výšlap na Svatý kopeček, dá mi za pravdu, že je to túra jak v Tatrách. Opatrně s NW holemi jsem vyšla nahoru a pomaloučku po všech těch šutrech zase dolů. Připadala jsem si, jako bych zdolala přinejmenším MtBlanc. A za tři měsíce jsme opravdu vyrazili s přáteli do našich oblíbených rakouských Alp. Je pravda, že jsem si vybírala jen túry "leicht" -lehké, ale byla to pro mě ta nejkrásnější dovolená. Před operací mě totiž mnozí varovali, že s "totálkou" se můžu s horami rozloučit... a letos jsem po horách "spářala" zase. Jen je potřeba si dávat pozor na pády a mít stále v rukou oporu NW.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles