Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zábavné parky v Evropě

17. 03. 2011 | Evropa
Léto se nám stále blíží a my se začínáme porozhlížet po místech, kam bychom chtěli jet na dovolenou. Proč však stále jezdit pouze k moři? Chcete si užít trochu zábavy a zažít, jaké to je, když se vám do žil vlévá pořádná dávka adrenalinu? Vyzkoušejte horské dráhy.

Nemusíme jezdit do Ameriky, stačí zůstat na evropském kontinentu. Takže Hurááá za zábavou! V Evropě můžeme najít spousty Aqvaparků, jako např. Tatralandii. Ale ne všichni jsou milovníci vody. V Evropě se však nachází také dva skvělé zábavné parky. Takže pojďme se podívat, co nabízí. V tomto článku se budeme věnovat hlavně dvěma : Europapark, Mirabilandia.

Europapark

Byl založen již před 35 lety, najdeme jej v blízkosti vesnice Rust ( poblíž velkých měst, např. Strasbourg). Je to obrovský tematický park. Z názvu můžeme vyčíst, že je rozdělen na  země Evropy plus němé mimoevropské země, např. Rusko. V každé části najdeme typické stavby pro danou zemi, suvenýry, ale i atrakce jsou tematicky zaměřeny. Ve švýcarské části například najdeme dřevěné chaloupky, typické jídlo, jako je raclette a atrakci Matterhon Blitz. Najdeme zde celkem 15 tematických částí. Rozlohou je tento park největší v Evropě.

Atrakce:
V parku najdeme atrakce určené pouze pro malé děti. U ostatních musíme počítat s bezpečnostními omezeními. Omezení spočívají ve věku ( na největší horskou dráhu mohou pouze děti od 11 let), výšky ( u největších drah většinou 120 cm), zdravotní omezení ( těhotenství, vysoký tlak, zlomeniny). Tato omezení však jsou určena hlavně pro naši bezpečnost. Všechny atrakce mají zabezpečení na skvělé úrovni.
Top atrakce:
1.Silver Star – Evropská největší a nejdelší horská dráha. Zprovozněna v roce 2002. V nejvyšším bodě dosahuje 43 metrů, rychlost 130 km/h a přetížení 4G. Pro milovníky adrenalinu doporučuji první řadu. Zážitek na celý  život!
2.Blue fire – nejnovější dráha je proslulá hlavně svým „vystřelením“ z 0 na 100 km/h během 2,5 sekundy, najdeme zde loping a třikrát zažijeme otočení o 360 stupňů. Nejvyšší bod je ve výšce 38 metrů. Před výjezdem si dokonce můžete změřit na úchytech sedadla i tlak.
3.Euro- mir – rychlost 80km/h. Nejvyšší bod 28 metrů. Během jízdy se vozíky otočí o 360 stupňů, nikdy nevíte, jestli neprojedete celou dráhou pozadu.


Doprava a cena
Cena vstupu pro dospělé je 36 euro, pro děti do 4 let zdarma, od 4 let 32 eur. Toto vstupné je celodenní. A platí na všechny atrakce. Každou atrakci můžete navštívit kolikrát chcete.
Doprava je o něco složitější. Cestovní kanceláře však nabízí jednodenní zájezdy, tento zájezd vyjde  na přibližné 2 000 korun včetně vstupného. Pro jízdu autem využijte mapku na stránkách parku. (europapark.de)

Mirabilandia

Italský zábavný park poblíž Ravenny. Výhodou je, že je v blízkosti moře, můžeme tedy spojit koupání se skvělou zábavou. Tento park není rozdělen do tematických částí, ale má jiné rozdělení - na aqvapark a zábavný park.
Atrakce :
Atrakce zde najdeme jak pro nejmenší děti, tak pro dospělé. Platí zde však také omezení, ohledně výšky a věku. Na největší atrakce tedy s sebou malé děti vzít nemůžeme.
Top atrakce :
1. Ispeed –  tato dráha je v designu formule 1. Minimální výška pro návštěvníka této atrakce je 140 cm. Rychlost je 120 km/h a zrychlení  O na 100 km/h během 2,2 sekund.
2. Katun – horská dráha, na které se můžete řítit 110 km/h, dráha měří 1200 metrů a najdeme zde i jedno otočení o 360 stupňů.
3. věže Columbia a Discovery – tyto věže simulují volný pád a jsou pouze pro otrlé povahy.
Doprava a cena:
Z přímořských letovisek se zde můžete většinou dostat autobusy, které stojí přímo u parku. Cestovní kanceláře zde pořádají zájezdy. Cena za vstupné je okolo 50 euro. Pro více informací navštivte stránky na internetu mirabilandia.it

Oba parky jsou skvělé a záleží jen na Vás, pro jaké dobrodružství se rozhodnete. Přeji Vám spousty zábavy a adrenalinu!!!

Zuzka K.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Zábavné parky v Evropě:

Zábavné parky v Evropě
Zábavné parky v Evropě
Zábavné parky v Evropě
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Obdivuju všechny, kteří vlezou na horskou dráhu a nic jim nedělá. Já zvracela i na horách na lanovce...
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles