Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Začíná natáčení pohádky Sněžný drak

9. 08. 2011 | Televizní tipy
Zámek ve Valticích, okolí Dalešické přehrady, Nový hrad u Adamova nebo obora v Moravském Krumlově se letos v srpnu stanou svědky pohádkového příběhu. Právě tato místa si totiž vybral režisér Eugen Sokolovský ml. pro natáčení pohádky Sněžný drak. Producentem filmu Sněžný drak je Centrum hrané tvorby brněnského studia České televize.

Příběh začíná opravdu pohádkově: v královském paláci se ukládá ke spánku malá princezna. Hodný rádce Hubert ji před spaním vypráví pohádku, která dívku zavede do bohatého království. Tomu vládne vlídný a spravedlivý král. Má jedinou dceru. Vyrůstala bez matky, a tak nikoho nepřekvapuje, že se princezna víc než tradičním "dámským" činnostem věnuje jízdě na koni a šermu. Král chce svoji dceru za každou cenu provdat. A nikdo vlastně neví, proč tak spěchá. Uspořádá proto velký ceska-televize-pohadka-snezny-drakples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů vůbec nezamlouvá... „Posléze se dozvíme, že za vším je dávná kletba, a také vládkyně říše čarodějnic a Sněžný drak...,“ prozrazuje šéfdramaturg brněnského studia České televize Jaroslav Kravka. „Princezna spolu se svým vyvoleným podstupují dlouhou, náročnou a nebezpečnou cestu, a překonávají řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad vším může zvítězit jen skutečná a  pravá láska.“

Hubert dovyprávěl. Princeznička spí. A diváci pohádky Sněžný drak se teprve teď dozvědí, jak to vlastně všechno bylo...

Hrají: Petra Tenorová, Petr Lněnička, Alexandr Rašilov, Jitka Čvančarová, Arnošt Goldflam, Martin Myšička, Pavla Tomicová, Zuzana Slavíková, Jiří Pecha a další.

Režie: Eugen Sokolovský
Kamera: David Ployhar
Scénář: Jan Gardner
Hudba: Miloš Štědroň
Dramaturgie: David Ziegelbauer, Jaroslav Kravka
Lokace: Valtice (zámek), Dalešická přehrada (u obce Kozlany), Nový hrad u Adamova, Býčí skála v Moravském krasu, Moravský Krumlov (obora)
 
První část natáčení pohádky Sněžný drak potrvá od 1. do 19. srpna 2011, druhá část je plánována na listopad. Pohádku Sněžný drak uvidí diváci České televize zřejmě v roce 2012.

Zdroj: Česká televize

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !