Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Žádáte o hypotéku jako OSVČ? Poradíme, na co si dát pozor a jak zvýšit šanci na úspěch

25. 01. 2018 | Finance
-Komerční sdělení-

Nízké úrokové sazby zpřístupnily hypotéky širokému okruhu žadatelů. Živnostníci, ale mají cestu k hypotéčnímu úvěru stále komplikovanou. Mohou za to především přísná kritéria bank. Seznamte se s tím, jaké faktory komplikují schválení hypotéky pro OSVČ.  

Připravte se na důkladné prověřování platební schopnosti


Každý žadatel o hypotéku, musí počítat s důkladnou prověrkou spočívající v doložení příjmů a majetkových poměrů. Zatímco pro schválení bonity u zaměstnaných osob postačí bance pracovní smlouva na dobu neurčitou a potvrzení příjmů od zaměstnavatele, u živnostníků je to složitější. OSVČ musí bance doložit daňová přiznání, uplatnění nákladů, výši obratu, předmět a dobu podnikání a další nezbytné náležitosti.

Banky jsou v prověřování nekompromisní. Pokud žadatel s podnikáním teprve začal, může se s hypotékou rozloučit. Hypotéka pro OSVČ je totiž svázána mnoha interními regulacemi bank. Například OSVČ musí podnikat déle než šest měsíců. Negativní vliv má také zimní přerušení živnosti například z důvodu sezónnosti.

Hypotéka pro OSVČPozor na optimalizování příjmů


Optimalizujete daňová přiznání s cílem ušetřit na daních a odvodech sociálního a zdravotního pojištění? Pak právě tato optimalizace žádostem o hypotéku uškodí. V daňovém přiznání totiž OSVČ vykáže nižší příjmy, než jaké byly ve skutečnosti. To je ale v neprospěch hodnocení bonity žadatele. Radou, jak šanci na udělení hypotéky zvýšit, je neoptimalizovat daňová přiznání před plánovou žádostí o hypotéku.

K prospěchu jsou výdajové paušály


Naopak k prospěchu jsou výdajové paušály, ve kterých jsou procentní částkou z příjmů zahrnuty uznatelné náklady. Banky zpravidla u výdajových paušálů určí lepší bonitu, než u reálných nákladů v daňové evidenci. Zároveň není výjimkou, že banky při výpočtu bonity interně určují nižší výdajový paušál, než který ve skutečnosti OSVČ uplatňuje. Díky výdajovým paušálům je hypotéka pro živnostníky o něco lépe dosažitelná.

Co dělat, když žádost o hypotéku byla zamítnuta?


Co si počít v případě, když schválení hypotéky napoprvé nevyjde? Především zapracujte na bonitě a následující daňová přiznání neoptimalizujte. Zároveň je ideální, aby splátka hypotéky dosahovala maximálně 40 % příjmů. Při vyšších splátkách může být podle ČNB ohrožena bonita klientů a tvorba soukromých rezerv.

Pokud nechcete ztrácet čas čekáním, vyzkoušejte obratovou hypotéku. U této hypotéky banky zohledňují bonitu z čistého ročního příjmu, který se zpravidla vypočítá od 20 do 25 % z obratu. Obratová hypotéka je vhodná především pro podnikatele s vysokým obratem.

Poslední šancí je bezpříjmová hypotéka, u které OSVČ příjem potvrdí pouze čestným prohlášením. Předložením daňových přiznání se ale živnostník nevyhne. V tomto případě daňová přiznání slouží pouze pro kontrolu, zda podnikatel není ve ztrátě. Nevýhodou bezpříjmové hypotéky je přibližně dvojnásobně vyšší úročení.
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Zde je seznam bank, které umožňují podnikatelům využít obratovou metodou. Je to z roku 2016, nicméně ty podmínky budou podobné: https://www.hypotecnikalkulacka.cz/hypotecni-zpravy/hypoteka-v-roce-2016-jak-mohou-podnikatele-prokazat-prijem
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles