Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 16.09. 2019
Dnes má svátek Ludmila
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zahrada je součástí domova. Při renovaci domu ji proto neopomeňte

9. 04. 2019 | Zahrádka
Nejradostnější období každého zahrádkáře je tady. Jaro velí připravit do pohotovosti motyčku, rýč a hrábě. Než se však pustíte do výsadby rostlin a okopávání záhonků, zkontrolujte, zda vaše zahrádka nevyžaduje rozsáhlejší změny, na které by potom mohlo být pozdě. Začněte s přípravou pěkně od podlahy, tedy vlastně od země. Připravili jsme pár praktických tipů, na co byste měli při zahradních úpravách myslet dopředu a jak je financovat.

Zahrada je místo klidu a v teplém počasí nám slouží jako další místnost našeho domova. A stejně tak byste nad ní měli uvažovat, větší změny si proto plánujte společně se stavbou domu či jeho renovací. Stavební zásahy do zahrady totiž mohou být nákladné. V takovém případě můžete k financování použít i úvěr od stavební spořitelny: „Lidé úvěrem typicky financují například zarovnávání terénu, dlažbu nebo různé stavby. V takových situacích je však nutné konkrétně posoudit, zda případný úvěr splní požadavky na takzvané financování bytových potřeb. Problematikou vás nejlépe provedou vyškolení poradci stavebních spořitelen a navrhnou vám řešení na míru,“ vysvětluje tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý. I v případě, že vás stavební úpravy domu v blízké době nečekají, může se stavebko hodit. Díky pravidelnému spoření a plánování můžete zahradní úpravy uhradit z naspořených peněz.

zahradaChodník, studna anebo plot?
Úpravy si dobře promyslete

U výrazných stavebních zásahů do zahrady je potřeba myslet dopředu. Na hotový výsledek se budete dívat celoročně, takže tomu vzhled skalky nebo jezírka uzpůsobte. Je nutné si uvědomit, že vyžadují trvalou péči. Víte-li, že jim nemůžete věnovat dostatek času, raději od nápadu upusťte.

Úpravy terénu se týkají i hlubinných vrtů. Pokud zamýšlíte vyhloubit na pozemku studnu, máte během jarních měsíců perfektní možnost. Nedoporučuji vrtat na exponovaných místech, protože do studny nesmí pronikat dešťová voda ani nečistoty. Pro jistotu bych se o umístění vrtu poradil s hydrologem.

Zatočte s rozbahněným dvorkem
Myslete na to, že některé stavební práce mohou zasáhnout do záhonů a poničit sazenice. Hrozí to kupříkladu při stavbě nového plotu, a tudíž je lepší tomu předejít včas. Při výběru nového oplocení dbejte na to, jak na zahradu zapadne a jestli splyne s okolím. Řiďte se budoucí funkcí zahrady, ale také cenou. Přitom pamatujte, že každý typ oplocení je jinak náročný na údržbu.

Během jarních měsíců už nehrozí kruté mrazy, ale ani spalující vedra, a právě takové počasí potřebuje nově vysetý trávník. Preferujete-li pevnější půdu pod nohama v podobě chodníčků, zvažte zahradní dlažbu. Ideální je zkombinovat obě varianty. Volte dláždění přirozených barev s jednoduchým designem, který na sebe moc neupozorňuje. Celková plocha pak v kombinaci s trávníkem působí přirozeně a funkčně.

Zdroj, foto: ADison

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !