Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zahradničení s Měsícem

16. 06. 2011 | Knižní tipy

Název knihy: Zahradničení s Měsícem
Autor: Regina Engelkeová
Nakladatelství: Euromedia Group k.s.,
Knižní klub
Rok vydání: únor 2011
Rozměry: 202 × 273 mm
Počet stran: 128 str.
Cena: 234 Kč


Tato kniha se zevrubně věnuje vlivu Měsíce na rostliny. Přibližuje jednotlivé měsíční fáze, význam měsíčních uzlů a vliv planet v souhře se Sluncem a Zemí. Podrobně popisuje, jak měsíční fáze působí na rostliny, kdy je nejlepší čas pro setbu a sklizeň či pro kácení stromů a kdy je třeba mulčovat, hnojit, kompostovat, okopávat, plet nebo rýt.


zahradničení s měsícemUvádí čtyři živly a jejich skupiny (země/kořenové rostliny, voda/listové rostliny, vzduch/kvetoucí rostliny, oheň/plodiny) a význam zvěrokruhu v zahradě.


Barevná publikace (z řady Přírodní kámen, Léčivé rostliny, Řez stromů a keřů, Množení rostlin) se zaměřuje na zahradničení podle Měsíce - obsahuje základní informace o měření času, ekliptice, historii. Doporučuje, kdy je nejlepší sázet, jaké druhy se hodí dohromady, rozepisuje práce podle lunárního kalendáře a nechybí ani zahradničení podle jednotlivých měsíčních znamení.


Ukázka z knihy:


Základy nauky o měsíčních rytmech
Všechno kolem nás je v neustálém pohybu. Země se otáčí, Měsíc i samotné Slunce se pohybují, všechny ostatní planety naší sluneční soustavy, Mléčná dráha a všechny ostatní galaxie ve vesmíru jsou v pohybu. A také na naší Zemi ve městech i na venkově se bez ustání pohybují lidé, zvířata i rostliny. Veškerý náš vesmír se pohybuje. Jednotlivé pohyby mají rozdílné rychlosti a opakují se v různých intervalech. To, že takový počet pohybových vzorců se na Zemi dokáže uspořádat do harmonické formy, se podobá zázraku. Vypadá to, jako by rozličné rytmy v různých vrstvách vytvářely jedinou velkolepou kompozici. Povšimněme si blíže různých rytmů přírody a rytmů Měsíce.


Denní a roční rytmus
Každý rytmus vytváří svým tempem a opakováním strukturu. My všichni potřebujeme nějakou strukturu, což zjistíme především tehdy, když jsme ze
své struktury vytrženi. Když se letadlem přesuneme přes několik časových
pásem, potřebuje naše tělo více či méně času, aby přivyklo novému
dennímu rytmu. Ten se řídí východem a západem Slunce.


Slunce a denní rytmus
Jedno staré „sluneční pravidlo“ říká, že Země, rostliny a lidé každé ráno vydechují a každý večer se nadechují. Od časného rána do pozdního poledne proto stoupají síly do nadzemních rostlinných částí, od poledne až
do západu Slunce se tyto síly stahují zpátky pod zem. Protože Slunce nejdříve působí na vytváření struktur a tím i na ducha, dává nám lidem dopoledne k dispozici energii vhodnou pro zvládnutí různých věcí a aktivní jednání.


Učíme se sami rozpoznat, v čem můžeme najít seberealizaci a něco
dokázat. Protože to, co budujeme, je náš uskutečněný potenciál. Oproti tomu
odpoledne a večer slouží sluneční energie k tomu, abychom přijali a „vyseděli“ nové myšlenky. Také tady je třeba rozpoznat a akceptovat vlastní
duchovní potenciál. Pro práci na zahradě a pro konkrétní práce v domácnosti či péči o zdraví těla dává impulsy Měsíc. Ukazuje, zda a kdy je vhodné náš potenciál realizovat.


Tuto knihu Zahradničení s Měsícem koupíte v Knižním klubu, v knihkupectví a na internetových stránkách Knižního klubu.


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !