Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.03. 2019
Dnes má svátek Marian
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zářijové poznávání zámku Horní Libchava

23. 09. 2011 | Kultura
V sobotu dne 24. 9. 2011 bude zámek Horní Libchava otevřen veřejnosti. Na předchozích akcích Den otevřených dveří a Setkání vojenských historických vozidel se ukázalo, že zájem veřejnosti o seznámení se záměry rekonstrukce zámku je skutečně obrovský, proto jsme se rozhodli uspořádat akci s názvem Poznávání zámku Horní Libchava.

V každou celou hodinu od 9 do 17 hodin se můžete seznámit s koncepcí nového využití zámku a se záměry rekonstrukce včetně historie zámku (s průvodcem). Nenechte si ujít také unikátní výstavu fotografií „Svět očima Oldřicha Kiliána“, současného majitele zámku, který cestoval a navštěvoval domorodce a indiány i v těch nejzapadlejších koutech naší planety.

Od 14 do 17 hodin můžete navštívit workshop s restaurátorkou Bc. Vendulou Fedorčákovou, která v místnosti, kde byl odhalen renesanční malovaný strop, Zářijové poznávání zámku Horní Libchavapovede diskuzi o možnostech a postupech restaurování tohoto malovaného stropu. Na konci diskuze si vy i vaše děti můžete vyzkoušet malbu na dřevo v připravené výtvarné dílně „Malujeme renesanční strop“, která bude probíhat ve stejnou dobu, tedy od 14 do 17 hodin v prostorách keramické dílny občanského sdružení Kulturní ŠUM.

Od 20 do 24 hodin se můžete z nádvoří zámku potěšit tvary, řádem a stíny renesanční fasády zámku, která bude v tento den nasvícená. Následovat bude zkrácená noční prohlídka zámku s průvodcem – interiér bude pouze bodově osvětlen. Tuto noční prohlídku zámku Horní Libchava si můžete zpříjemnit tvořením v keramické dílně a ochutnávkou voňavých perníčků.

Zdroj: Zámek Horní Libchava

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !