Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 16.01. 2018
Dnes má svátek Ctirad
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Žloutenka typu A se dětem nevyhýbá… Víte, jak je ochránit?

23. 05. 2011 | Dětské nemoci
Odborníci se shodují, že účinnou prevencí proti žloutence typu A je očkování. V dubnu a květnu na něm ušetříte až 400 Kč.*

Nakazit se žloutenkou typu A je relativně snadné. Virus je totiž velmi odolný a při pokojové teplotě dokáže přežít kdekoliv, ať už na oblíbené hračce, v jídle či nápoji.

K přenosu viru stačí, aby se vaše dítko dotklo úst rukama, ve kterých před chvílí drželo virem kontaminovaný předmět, nebo snědlo virem napadené jídlo. Nutnou součástí prevence je dodržování hygieny.

Nehrozí riziko i vašemu dítěti?

očkování - žloutenkyNejmenší děti si často potřebují všechno osahat a vyzkoušet. Nejlépe i ochutnat. Bohužel není v moci rodičů ohlídat dítě 24 hodin denně, aby si tu a tam něco nevložilo do úst, natož aby mohli kontrolovat přítomnost nečistot či virů. Navíc se děti pohybují v kolektivech (jesle, školky, školy), kde se viry šíří snadněji a rychleji.

V celé populaci onemocní žloutenkou typu A nejčastěji děti do věku 10 let
Ochrana proti žloutence typu A se vyplatí i začínajícím školákům. Žáci jezdí na výlety či tábory. Na podobných akcí je nutné počítat se sníženou hygienou. Umývárny i jídelna je obvykle sdílena několika desítkami dětí. Pro šíření infekčních nemocí vč. žloutenky typu A jde o ideální prostředí.

„Děti jsou pro onemocnění žloutenkou typu A nejrizikovější skupinou. Dostat ji je velmi snadné. Až třetina pacientů, a to nejen dětských, ale i dospělých, uvádí, že neví, kdy a kde se nakazila,“ říká MUDr. Stanislava Šimková, primářka Infekčního oddělení FN Thomayerovy v Praze.

Efektivní ochrana očkování

Havrix 720 JuniorVakcína Havrix Junior je u nás v současné době jedinou dostupnou vakcínou vyvinutou speciálně pro děti od 1 roku do 15 let. Vakcína vázaná na lékařský předpis se podává ve dvou dávkách. První ve zvoleném termínu, druhá kdykoliv v období od 6 do 12 měsíců po první dávce.

Účinky očkování nastupují 2 – 3 týdny po první dávce. Při aplikaci obou dávek podle uvedeného schématu trvá ochrana proti žloutence typu A nejméně po dobu 25 let. V průběhu dubna a května lze obě dávky vakcíny koupit s 20% slevou*. Většina zdravotních pojišťoven na očkování dále přispívá, v některých může být příspěvek až 1 000 Kč, takže konečná cena 1 dávky očkování vyjde na pouhých 100 Kč.

Soutěžte se žloutenkami

Více informací o žloutence a prevenci v podobě očkování naleznete na webových stránkách www.zloutenky.cz. Po dobu slevové akce se zde zájemci také mohou zapojit do soutěže a zkusit odhadnout počet nemocných žloutenkami v ČR.


*Sleva 20 % je poskytnuta na vakcínu na úrovni výrobce a je platná v období od 1.4.2011 do 31.5.2011 nebo do vyprodání zásob.

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !