Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 17.03. 2018
Dnes má svátek Vlastimil
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Znetvořené kyselinou

13. 01. 2011 | Zajímavosti

K útokům leptavou kyselinou dochází v mnoha zemích jižní i jihovýchodní Asie a taky v Nigérii, Ugandě, Pákistánu, Afghánistánu, Iráku, Iránu, Číně a v Turecku. Ale nikde není tento druh násilí tak rozšířený jako v Bangladéši. Od roku 1999 se stalo obětí útoků kyselinou téměř 3 000 lidí, více než třetina z nich jsou ženy a dívky.

V roce 2009 bylo takto těžce zraněno 100 dívek a žen. To znamená, že každý týden dojde asi ke dvěma útokům. Téměř třetina obětí je do 24 let. Kyselinový útok je extrémně brutální formou násilí. Kyselina například z autobaterie nebo solná, je silně leptavá látka, která se používá hlavně v průmyslu. Kyselina může proleptat i kovy. Jakmile se kyselina dostane na tělo, tak kůži doslova rozpustí, a to dokonce rychleji a agresivněji než oheň. Sežere tkáně až na kost a zničí je navždy. Jedna kapka kyseliny v oku stačí k oslepnutí, v uchu zničí sluch. Některé oběti, hlavně děti, jsou přinuceny kyselinu vypít, což způsobí velmi těžká vnitřní zranění často vedoucí k smrti. Útoky se odehrávají jak doma, tak klidně i na ulici, většinou jsou dobře naplánované předem. Sehnat kyselinu není v zemích jako je Bangladéš, vůbec těžké. Jeden malý kelímek kyseliny stačí, aby zničil život. A stojí jen pár centů. A těmi, kdo životy ve 100 procentech případů ničí, jsou muži.

Jako v mnoha dalších zemích, je žena v Bangladéši oproti muži méněcenná. Ženy se musí mužům podřizovat. Proto je odmítnutí pro mnoho mužů naprostým ponížením. A kyselinový útok je potom pomstou za to, že dívka například nepřijala nabídku k sňatku nebo jednoduše odmítla sex. Útočník dívku nechce zabít, ale potrestat ji, utrápit. Přemýšlí asi takhle: Když nechceš být moje, tak ať už tě nechce nikdo jiný. Většina mužů tam považuje ženy za svůj majetek. Když dojde ke sporu o peníze nebo půdu, tak muž prostě zničí majetek, nebo zohaví ženu toho druhého. Někdy jde i o manželské spory, které vygradují. Z jedné studie vyplynulo, že většina pachatelů má problémy s vlastním charakterem, například se u nich projevila závist, pomstychtivost, mindráky, vztek a taky úplně jednoduše nenávist k ženám!

Následky útoku kyselinou jsou děsivé. Pokud mají oběti štěstí, tak se rychle dostanou do specializované nemocnice, kde jim zranění odborně ošetří. Přesto jsou poznamenané a zohyzděné na zbytek života. Tyto dívky a ženy často zavrhne jejich vlastní rodina nebo celá vesnice, většinou jim je totiž připisována spoluvina na tomto zločinu. Mají extrémní potíže, když si chtějí vybudovat nový život, protože mnohé z nich buď nemají žádné vzdělání, nebo jen částečné. Najít si manžela a založit rodinu je pro mnohé oběti nemožné. A navíc je těžce poznamenaná jejich zraněná duše. Mají deprese, trpí úzkostmi, stydí se. Jsou ovšem dívky a ženy, které to zvládly. Hrdě ukazují svůj zjizvený obličej a bojují za to, aby jejich osud nepostihl další ženy a dívky.


Barusska - čtenářka 

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zajíc