Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 14.12. 2018
Dnes má svátek Lýdie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ztracen v džungli

8. 03. 2018 | Knižní tipy
Název: Ztracen v džungli
Autoři: Ghinsberg Yossi
Nakladatelství:  Mladá fronta
Rok vydání: 2018
Formát: 140 x 210mm
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 248 stran
Cena: 223 Kč

Čtyři cestovatelé se setkají v Bolívii a vypraví se do hlubin amazonského pralesa. Zpočátku snové dobrodružství se však rychle změní v nebezpečnou noční můru a po týdnech putování hustým podrostem se čtyři baťůžkáři rozdělí na dvě skupiny.

Yossi,který se po strašlivé nehodě na voru oddělí od svého společníka, je nucen přežívat celé týdny o samotě a potýkat se s jedním z nejdivočejších prostředí na planetě. Musí si poradit bez nože, mapy nebo výcviku k přežití, sám si postavit improvizovanýpřístřešek a shánět divoce rostoucí ovoce. Když mu během běsnící bouře napadne nohy gangréna a on ztratí veškerou orientaci, začíná ztrácet naději a propadá pochybám, zda se někdy dostane z džungle živý…

Ztracen v džungliUkázka z knihy Ztracen v džungli:


Kapitola první - Seznámení s Marcusem

Kdybych v Punu nebyl narazil na Marcuse, nejspíš bych se nikdy neseznámil s Kevinem ani by se nezkřížily naše cesty s Karlem. Kdybych nepotkal toho rána v La Pazu Karla, třeba by Kevin strávil Vánoce se svou rodinou a chudák starý Marcus by se snad pořád ještě potloukal po Jižní Americe se svou dívkou. Jenže takhle se to nestalo. Když jsem dorazil do peruánského města Puno, hrozně mě bolelo koleno a chůze byla hotové utrpení. Jeden francouzský mochilero [baťůžkář] mi nabídl lístky koky na žvýkání.

„Vem si trochu tohohle,“
řekl. „Budeš se cítit líp.“ Vložil jsem si do úst pár lístků a žvýkal je přes zvláštní malý valounek,  další dárek od toho Francouze. Slisovaný valounek, vyrobený z popele z liány, extrahuje z  lístků aktivní alkaloidy a  způsobí, že v ústech fermentují. Bez toho valounku nenastane žádná fermentace, žádný efekt, žádný rauš. Neudělalo to nic, jenom jazyk a patro úst mi znecitlivěly.

Přesto jsem se brzy ráno příštího dne, když jsem vstával, cítil líp.  Člun na ostrov Taquile měl odjíždět v osm hodin. Pravda, mohl  jsem zamířit přímo do Cuzca, odkud všichni mochileros  vyrážejí na  výpravu do legendárního Machu Picchu, starověkého hlavního města Inků, ale já jsem dal přednost krátké zajížďce a  návštěvě mnoha  báchorkami opředeného ostrova.


Tuto knihu Ztracen v džungli koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Mladá fronta.


Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !