Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 19.11. 2017
Dnes má svátek Alžběta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ztracený Keks

4. 02. 2011 | Vaše příběhy

Jana, má dobrá kamarádka,  má pejska Kekse. Každý se diví jeho zvláštnímu jménu, někdo si dokonce myslí, že se přeslechl a volá na Keksíka „Rexi“. Získal jméno podle toho, že když ho přinesli jako malé štěňátko domů a on zůstal poprvé sám, vloupal se do spížky a vyjedl všechny sušenky, které našel. A tak dostal jméno Keks.

     Přestože má už rok, je s ním stále spousta legrace, ale i problémů. Minulou neděli se stále pletl pod nohama. Jana vařila nedělní oběd a vůbec neměla na Kekse čas. Ještě seběhla do sklepa pro brambory. Bydlí v rodinném domku, tak jen tak v papučích nabrala pár brambor a spěchala zpět do kuchyně. Pekla kuře, vařila polévku a ještě měla v úmyslu upéct bábovku, protože měla přijít na návštěvu tchyně. Když auto přijíždělo k baráku, křikla Jana na syna: „Marku, skoč prosím vyvenčit Kekse. Babička už jde.“ Její pubertální syn se pomalu vyplížil z pokojíku, popadl vodítko a volal Kekse. Kde je? Bývá vždy u dveří hned, jak zaslechne cinkot karabinky na vodítku, a teď tu není. Babička už zazvonila u dveří, ale pes nikde, aby ji přivítal. Jana přivítala tchyni, Marek vlepil babičce pusu a všichni se dali do hledání pejska. Prošli celý dům mimo sklepa, ale Kekse nenašli. „Vzpomeň si, Jani, cos dělala a kdes viděla Kekse naposledy.“ Radila chytře tchyně. „Copak jsem blázen? Motal se pořád pod nohama, když jsem vařila, a pak tu najednou nebyl.“ Odpověděla Jana a bylo jí najednou po Keksovi smutno. „A nikam jsi nešla? Třeba do obchodu...“ Pokoušela se opět babička pomoci.

„Ne, vlastně jen do sklepa pro brambory.“ Odpověděla Jana a šla ke dveřím od sklepa. To už ale slyšela tenký hlásek pejska a po otevření dveří se do chodby vyřítila bílá chlupatá koule.

Keks se našel!

     Ale co by si kamarádka a její rodina bez Kekse počali? Občas trochu pozlobí, radosti ale dává mnohem víc.

 

 

Kapucínek K. – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
milý příběhSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
krásnej pes Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles