Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Slunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stoluSlunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stolu Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 28.02. 2020
Dnes má svátek Lumír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Prostřeno – 6.8. 2019 – Markéta

6. 08. 2019 | Poslední díl
První premiérové Prostřeno! v roce 2018 se odehraje v Praze a Středočeském kraji, dvakrát se podíváme do Rakovníka. Těšit se můžete na čtyři ženy a jediného muže, dvě hostitelky od sebe dělí skoro půlstoletí, benjamínkem pořadu je navíc vegetariánka. Teenagerka Markéta šokuje tím, že kolegům nepodá ruce – má prý panický strach z virů, mikrobů a bakterií. Ale v jejím doupátku to nijak sterilně nevypadá, spíš naopak…

Jako úkol týdne bude bonusový chod z cizrny, to by mohla studentka Markéta znát. Nebude mít během týdne hlad? Nebo se jí soupeři dodatečně přizpůsobí? A jak bude Markéta bodovat? Tato otázka se logicky vynoří vždy, když se u stolu objeví vegetarián nebo vegan, který by maso nevzal do úst. Středočeská pětice v tom není jednotná a rozdělí se na dva tábory. Kdo všechno se bude cítit ukřivděný?

Prostřeno – 6.8. 2019 – MarkétaA čím překvapí maminka Martina? Ta si přinese vlastní mističky, ve kterých si domů odnáší to, co u stolu nesní. Finále v její režii bude hravá i výchovná „večeře s přesahem“. A na co dalšího se mohou diváci těšit? Opět na divácké hlasování.

Prostřeno – 6.8. 2019 – Markéta:


V úterý 6.8. 2019 uvaří v pořadu Prostřeno nejmladší hostitelka, studentka Markéta (16). Pondělí a úterý přinesou zajímavý kontrast. Dvě ženy, které dělí půlstoletí a nastoupí po sobě, už snad ani odlišnější být nemohou. Včera vařila zkušená a vyvařená důchodkyně Zdeňka a v úterý to bude mladičká studentka fotografie Markéta, poněkud výstřední bytost, která je navíc vegetariánka.

Není divu, že v šestnácti to není žádná mistrně kuchyně, ale Markéta tvrdí, že vařit vůbec neumí, vajíčka vaří ve varné konvici a do pořadu se přihlásila z dlouhé chvíle. Prý se ve škole nudila při suplování, a tak se jen tak z hecu přihlásila do Prostřeno! A názvy jídel si vymyslela ještě předtím, než se rozhodla, co bude vařit. A podle toho menu také vypadá - například polévka „nudlový zázrak“ není vůbec nudlová, ale dýňová. Přestože Markéta svým hostům ruku při seznámení nepodala, během týdne se osmělí, ale maso si nedá ani na Zdenčino ustavičné naléhání.

Ovšem spojenkyni najde v mladé mamince Martině, s níž ji pojí nejen profesní zájem o fotografování, ale zčásti i životní styl. Martině prý u Markéty všechno chutná a dokonce se jí líbí i hostitelčina stísněná „trucovna“, kterou má v pražské vile, kde s rodinou bydlí. Komu ale nechutná, to je sama hostitelka. Ta nejí a jen se na hosty spíš mlčky dívá. To atmosféře u stolu nepřidá, hosté jsou z toho rozpačití a ani se moc nenajedí: Pod úvodním „vaječným expresem“ se skrývá prostý zeleninový salát se ztraceným vejcem.

Nejlepší je asi již zmíněná dýňová polévka, zapečené brambory s brokolicí tvoří maličké porce, protože brambory na plnění se kuchařce zčásti rozpadly. A největší rozpaky vzbudí sladká tečka - odfláknutý banán s kakaem jinak též „Markét továrna na čokoládu“. Zábava je taková pubertální recese s podporou kamarádek – vyvolávání duchů. A pěkně v gumových rukavicích, to aby se Markéta nemusela nikoho dotýkat. Jak moc je to exhibice? Nebo je to míněno vážně, jak se obává paní Zdeňka? Jeden duch tady unikne, ale to je spíš hostitelčin trapas a sranda pro ostatní…

Nenechte si ujít další Prostřeno, kde uvaří hostitelka Markéta, v úterý 6. 8. 2019 od 17.50 na PriměZdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !