Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 13.07. 2020
Dnes má svátek Markéta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoční trhy Praha 2011

13. 11. 2011 | Vánoční slavnosti
Tak jako každý rok i letos se Praha před Vánoci rozzáří a uchystá spoustu zajímavého. K dotvoření té správné vánoční atmosféry totiž už celou řadu století patří vánoční trhy, které mají původ ve středověku, převážně v Německu a Rakousku, odkud se rozšířily do celého světa.

Pouliční trhy spojené s oslavou Vánoc původně sloužily k tomu, aby se lidé před příchodem zimy zásobili potravinami, teplým oblečením a dalšími potřebami nutnými pro přežití chladnějšího ročního období. V České republice se v období adventu koná celá řada vánočních trhů, ty nejznámější a největší však naleznete právě v Praze.

Vánoční trhy Praha


Vánoční trhy Praha 2011

Praha pořádá Vánoční trhy již řadu let a přes období mírné kýčovitosti se konečně dopracovala k tradičním pravým vánočním trhům, které v současné době náležejí k vyhledávaným a oblíbeným akcím nejen mezi našinci, ale i mezi zahraničními turisty. Cizincům naše české tradice učarovaly a rádi do České republiky jezdí na vánoční dovolenou, ale také nakoupit originální dárky nejen od šikovných českých řemeslníků. V Praze se koná celá řada různých trhů. Dá se říct, že na každém pražském náměstí nějaký ten trh najdete, nejznámějšími jsou ovšem Vánoční trhy na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí, náměstí Republiky, náměstí Míru, Palackého náměstí, náměstí Jiřího z Poděbrad a na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Začátky Vánočních trhů 2011


25. 11. - 24. 12. 2011 Vánoční trhy na náměstí Republiky v Praze 1
20. 11. - 24. 12. 2011 Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze 1
27. 11. - 24. 12. 2011 Vánoční trhy na Palackého náměstí v Praze 2
23. 11. - 24. 12. 2011 Vánoční trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad
26. 11. -   1.   1. 2012 Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Počátek vánočních trhů je zahájen slavnostním vztyčením vánočního stromu. Vánoční trhy Praha 2011 se samozřejmě neobejdou ani bez tradičních trhů pořádaných na Václavském náměstí, kde bude také stát slavnostně ozdobený vánoční strom, trhy zde budou probíhat od 27. 11. 2011 – 1. 1. 2012.


Zdroj: Kouzelné Vánoce.cz

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
vánoční trhy v Praze jsou nejkrásnější
Obrázek uživatelky
profil
Díky za přehled.
Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
vánoční trhy začínají už za týden, je dobré, že o tom CHŽ informuje s předstihem, aby si mimopražští mohli všechno dobře naplánovat
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles