Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 05.12. 2021
Dnes má svátek Jitka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

5 tipů, jak pomoci otěhotnění

27. 06. 2019 | Těhotenství
Přemýšlíte o miminku nebo už se o něj dokonce snažíte a ráda byste věděla, jak můžete zvýšit šance na otěhotnění? Přinášíme pět základních a osvědčených oblastí, na které byste se měla zaměřit. Co je ale nejdůležitější, nebrat cestu za otěhotněním jako povinnost, neboť to může mít neblahý vliv na váš vztah. Věřte, že tělo si početí samo načasuje, až se bude cítit silné a připravené.

Zkuste potraviny plodnosti

Nejen v průběhu těhotenství, ale právě už během snah o otěhotnění hraje významnou roli životní styl. V prvé řadě je vhodné přestat kouřit a omezit alkohol a kávu. Vyhýbat byste se měla také uzeninám, smaženým jídlům, polotovarům, cukrovinkám nebo sladkým limonádám. Vaše strava celkově by měla být vyvážená, pestrá a čerstvá. Mezi desítku tzv. potravin plodnosti patří mléčné výrobky, bílkoviny nabité železem (krůtí, kuřecí, hovězí maso), složené sacharidy (celozrnné pečivo, fazole, zelenina), tučné ryby, sladké brambory, lesní plody, avokádo, ústřice, chilli a česnek. Naordinujte je nejen sami sobě, ale i svému partnerovi.

Doplňte jídelníček nezbytnou kyselinou listovou

těhotná ženaSoučástí vašeho jídelníčku by měly být bezpochyby vitamíny, o nichž se můžete poradit i se svým lékařem. V dostatečné míře byste měla svůj organismus zásobit kyselinou listovou, kterou v přirozené formě najdete například v zelenině jako je špenát, brokolice, růžičková kapusta, chřest nebo zelí. Příjem kyseliny listové je však třeba v období před početím navýšit na dvoj- až trojnásobek, což odpovídá například pěti hlávkám zelí denně při bezproblémovém zdravotním stavu. Pro doplnění je proto vhodné sáhnout po doplňcích stravy, které ji také obsahují v přirozené formě.

Pohybem k ideální váze

Pravidelný pohyb je základem zdravého životního stylu obecně, a proto byste ho neměla opomínat ani během snahy o otěhotnění. Pokud trpíte nadváhou nebo naopak podváhou, šanci na otěhotnění zvýšíte i tím, že se dostanete na svou ideální váhu, kterou lze orientačně vypočítat například pomocí indexu BMI. Nadváha či podváha totiž může jednak pravděpodobnost otěhotnění snížit, jednak mohou v těhotenství hrozit určité komplikace (např. cukrovka, vysoký krevní tlak).

Babské rady aneb bylinky by neměly chybět

Stejně jako babské rady by neměly chybět ani bylinky. Ženy již od pradávna používaly bylinky pro úpravu hormonální hladiny v těle, prokrvení orgánů či stimulu pohlavních orgánů. Na všechny ženské problémy včetně neplodnosti je nejlepší jednoznačně kontryhel. Mezi další „ženské“ bylinky patří maliník, meduňka, heřmánek nebo šalvěj, která je podobná ženským hormonům. Vyzkoušejte je ve formě čajů – na výběr je celá řada osvědčených bylinkových směsí.

Jednou ze základních rad je také počítání, respektive držení se tzv. plodných dnů. Často se hovoří také o polohách při nebo po styku, které usnadňují početí, jako například opřít si po styku nohy o stěnu nebo udělat svíčku. Obdobné polohy by údajně měly spermiím usnadnit cestu k cíli, ovšem nic takového není vědecky dokázáno. Praktičtějším a hlavně příjemnějším doporučením tak je milovat se s chutí a dopřávat si časté vyvrcholení, jelikož díky stahům dělohy a pochvy spermiím usnadníte cestu spíš. Navíc cesta té „vítězné“ může trvat až do druhého dne.

Během snažení byste se vy i váš partner měli vyhýbat nebo alespoň omezit horké koupele, které neprospívají ovulaci ani tvorbě spermií. Vhodné je omezit také lubrikanty, kdy i ty bez spermicidní složky mohou mít na pohyb spermií vliv.

Za všechno může stres

Stres je v současné době označován jako viník celé řady neduhů a nemocí, a to zcela oprávněně. Při stresových situacích se do krevního oběhu vyplavují stresové hormony, které mají vliv na naše chování i tělesné pochody, včetně snahy o otěhotnění. Nepřátelské stresové hormony mohou zablokovat menstruaci i ovulaci a mohou ovlivnit pohyblivost vejcovodů, prokrvení dělohy i proces zahnízdění vajíčka v děloze. Jednoduše buďte v klidu a uvolněná, čemuž můžete pomoci například cvičením jógy, meditací, akupunkturou nebo i občasnou masáží či tancem. Naopak oba dva (tedy i partner) zapomeňte na uvolňování se pomocí alkoholu, obzvlášť tvrdého.

Obecně byste se však na otěhotnění neměla příliš upínat, orientujte se spíše na váš vztah, užívejte si života a dbejte celkově na to, aby miminko přišlo do zdravého, čistého a silného těla i partnerství. „Přehnaná snaha“ totiž nesvědčí ani vztahu, kdy se hovory partnerů točí pouze kolem tématu početí a milostný akt se stává spíše povinností, ale ani vaší psychice v případě, že se dvě vytoužené čárky na testu stále ne a ne dostavit. Proto ve snaze zvolněte a věřte, že vše přijde v pravý čas.

Zdroj: GS Mamavit

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !