Nesmíme však zapomenout na pravidelnou zálivku a hnojení, protože v květináči mají omezený prostor. Rostlina rychleji vysychá, nemá kořeny hluboko v půdě, kde má možnost čerpat potřebnou vláhu a zásoba živin je také omezena.
Nádoba – při výběru nádoby je důležité zvážit, z jakého materiálu bude. Musíme si uvědomit, že s rostlinou budeme manipulovat a proto by neměla být těžká, případně dokoupíme mobilní doplňky – vozíčky s kolečky. Nejvhodnější jsou hlubší nádoby plastové nebo terakotové.

Hnojení – můžeme při výsadbě přimíchat do substrátu granulované hnojivo, které se postupně rozpouští a dodává rostlinám průběžně živiny (Osmocote). Je možné také hnojit postřikem na list stejně, jako u rostlin vysazených ve volné půdě.
Péče – v předjaří odstraníme suché výhony a keřík se snažíme udržovat prosvětlený. Proto uvnitř prostříháme výhony, které jsou slabé, kříží se nebo zbytečně zahušťují střed keříku. Přezimováváme je ve sklepě nebo v chladnější místnosti. Pokud bychom se rozhodli rostliny nechat venku, musíme důkladně ze všech stran obalit nádoby jutou nebo polystyrenem či jiným izolačním materiálem, aby jim nenamrzly kořeny.
Tip odborníka:
„Pro růže pěstované v nádobách nejsou vhodné samozavlažovací nádoby. Je v nich menší prostor pro substrát a kořeny, pro které růže potřebují více místa,“ radí Alena Pobudová.Zdroj, foto: OBI